ההתאחדות בגרמניה דוחה את הטענות של אוזיל

הקשר שפרש מהנבחרת התלונן על גזענות. "אין קשר למציאות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.18 - 17:13
תחילת כתבה

יממה אחרי הפרישה המתוקשרת של מסוט אוזיל מנבחרת גרמניה, ממשיכה להכות גלים ברחבי גרמניה. ההתאחדות לכדורגל של גרמניה דחתה את הטענות של השחקן כאילו הוא נתקל בגזענות ושנאת זרים. יחד עם זאת, בהתאחדות מודים כי היו יכולים לטפל טוב יותר בתקרית שבה צולם הקשר עם נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן.

אוזיל בן ה-29, שהיה נתון לביקורות רבות מאז הצילום המשותף עם ארדואן, שהתעצמו לאחר הכישלון הגדול במונדיאל, הודיע אתמול על פרישה מהמדים הלאומיים. הקשר ביקר את הגזענות וחוסר הכבוד שרווחים בכדורגל הגרמני.

"אנחנו מצרים על כך שמסוט אוזיל פרש מהנבחרת", נמסר בהודעה של ההתאחדות, "יחד עם זאת, אנחנו דוחים מכל וכל את הטענות של השחקן על כך שגורמים בהתאחדות נגועים בגזענות. ההתאחדות הייתה מעורבת שוב ושוב בניסיונות לשלב מהגרים ובני מיעוטים בכדורגל, וזהו אחד הדגלים שהיא מניפה".

עוד קודם לכן, אולי הנס, נשיא באיירן מינכן ואחד הדמויות החשובות בספורט הגרמני, החליט לצאת במתקפה חסרת תקדים נגד הקשר של ארסנל. הנס בכלל לא התייחס לעניין הפוליטי, אלא ניסה לשפוך את משנתו ברמה המקצועית: "אני שמח שהוא דיבר והסיפור הזה נגמר. אני שמח שהוא פרש משום ששיחק חרא כבר שנים. התקול המוצלח האחרון שלו היה במונדיאל 2014 ועכשיו הוא וההופעות המחורבנות שלו מתחבאות מאחורי תמונה".

הנס סיפר על המפגשים של באיירן מול אוזיל וירד לפסים אישיים: "בכל פעם ששיחקנו נגד ארסנל, שיחקנו עליו, כי ידענו שהוא הנקודה החלשה". עוד הוסיף בראיון שהעניק לבילד: "למה אחד לא תהה למה הוא שיחק חרא בגביע העולם? יש לו 35 מיליון עוקבים, שהם ילדים, שלא קיימים בעולם האמיתי. כל מה שהוא עושה במהלך המשחקים זה להגביה כדורים".

הדפס