מסוט אוזיל הודיע על פרישה מנבחרת גרמניה

הכוכב בן ה-29 נוטש את המדים הלאומיים: "אני עושה זאת בלב כבד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.18 - 21:18
תחילת כתבה

מסוט אוזיל הודיע היום (ראשון) על פרישה מנבחרת גרמניה. כוכבה של ארסנל בן ה-29 ערך את הבכורה במדים הלאומיים ב-2009, כשהיה בן 21. אוזיל רשם 92 הופעות במדים הלאומיים וכבש 23 שערים והיה חלק מהנבחרת שזכתה בגביע העולם ב-2014.

עוד לפני פתיחת המונדיאל האחרון ברוסיה, כוכב ארסנל ונבחרת גרמניה הואשם בחוסר נאמנות כלפי המנשאפט ועורר זעם בתקשורת המקומית ובקרב אוהדים רבים. המשבר החריף עוד יותר אחרי שאוזיל צולם עם נשיא טורקיה, רג'יפ טייפ ארדואן, שלא אהוב בקרב העם הגרמני. הביקורת התעצמה לאחר הכישלון הגדול במונדיאל, בו סיימה גרמניה במקום האחרון בבית, כשמי שמקדימות אותה הן שבדיה, מקסיקו ודרום קוריאה.

אוזיל ניסח הודעה אותה הוא פרסם ברשתות החברתיות. "בלב כבד ולאחר שהקדשתי לא מעט מחשבה לצעד הזה, ובעקבות האירועים האחרונים, אני מודיע על כך שלא אלבש יותר את מדי נבחרת גרמניה".

ההודעה הזאת הייתה השלישית שפרסם הקשר היום. "השבועות האחרונים נתנו לי זמן להגיב ולחשוב על האירועים שקרו בחודשים האחרונים ואני רוצה לשתף את כולם במחשבות שלי", כתב אוזיל קודם לכן. "כמו עוד הרבה אחרים, המוצא שלי הוא מיותר ממדינה אחת. בעוד אני גדלתי בגרמניה, השורשים והרקע של המשפחה שלי מגיעים מטורקיה. יש לי שני לבבות, גרמני וטורקי. במהלך הילדות שלי, אמא שלי לימדה אותי תמיד לכבד ולא לשכוח מאיפה באתי ואלו הם עדיין הערכים שלי עד היום".

"בחודש מאי האחרון פגשתי את הנשיא ארדואן בלונדון במהלך אירוע צדקה", הוא הסביר. "נפגשנו לראשונה ב-2010 אחרי שהוא ואנג'לה מרקל צפו יחד במשחק בין גרמניה לטורקיה בברלין ומאז יצא לנו להיפגש ברחבי העולם. אני מודע לכך שהתמונה שלו גרמה לתגובות רבות בתקשורת הגרמנית ושאנשים מסויימים האשימו אותי בכך שאני שקרן וערמומי, אבל לתמונה שלנו לא הייתה שום נגיעה פוליטית. כמו שאמרתי, אמי מעולם לא איפשרה לי לאבד את הזהות שלי ועבורי תמונה עם הנשיא ראדואן לא קשורה לפוליטיקה או בחירות, אלא אך ורק ייצוג של המדינה של המשפחה שי".

"העבודה שלי היא כדורגל ולא פוליטיקה", הבהיר אוזיל. "למעשה, דיברנו על נושא שאנחנו משוחחים עליו בכל פעם שאנחנו נפגשים וזה כדורגל כי ארדואן בעצמו היה שחקן בצעירותו".

"למרות שהתקשורת הגרמנית מנסה לייצר משהו אחר, אני גאה במקום שבו אני נמצא היום", המשיך. "לא היה אכפת לי מי הנשיא איתו אצטלם, רק מזה שהוא נשיא. בין אם מדובר בנשיא טורקי או גרמני, המעשים שלי היו אותו דבר. אני יודע שזה משהו שלא קל עבור כולם להבין, אבל כמו ברוב התרבויות המנהיגים הפוליטיים לא יכולים להיות מופרדים מהאדם. המקרה הזה שונה".

הדפס