דשאן: "ספרד כבשה רק 8 שערים ב-2010. אנחנו 14"

מאמן צרפת הדף את הביקורות והחמיא לשחקניו: "קאנטה תופעה. אמבפה לא נורמלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.18 - 13:30
תחילת כתבה

פחות משבוע עבר מאז הזכייה של נבחרת צרפת במונדיאל, ואחרי החגיגות הרבות והמוצדקות, המאמן דידייה דשאן העניק ראיון לל'אקיפ וסיפר על התחושות בעקבות הגביע העולמי, הביקורות כלפיו ובחר ולהחמיא בעיקר לשחקניו הצעירים. 

"אומרים שאנחנו נבחרת הגנתית? כבשנו 14 שערים במונדיאל ו-11 בשלב הנוקאאוט", התגונן דשאן נגד הביקורות. "ב-2010 ספרד כבשה שמונה. האמת היא שצרפת הייתה טובה יותר מהיריבות".

"הביקורות לא מפריעות לי, לא נלחצתי מהן. לא רציתי לדעת מה נאמר או נכתב עלינו, הייתי ככה מאז ההפסד בגמר היורו, כשהקו נחצה. כל מה שנאמר על חיי האישיים לא התקבל על הדעת. יש קו אדום. אני מקבל ביקורות אבל בשלב מסוים זו התעללות מילולית. חייבים לחשוב על אחרים".

המאמן התייחס להישג הגדול של שחקניו: "גריזמן הגיע עייף אחרי עונה ארוכה והתבקש לשחק מיד. יש לו פוטנציאל להתמודד על כדור הזהב, זה מגיע לו. גם לווארן מגיע, אבל הוא שחקן הגנה והפרס הולך בדרך כלל להתקפה. תראו מה אמבפה השיג, גם פול (פוגבה). לא הופתעתי מהיכולת של אמבפה, אבל להיות שחקן מפתח בגיל 19 זה לא נורמלי. הוא מאוד חכם. אני לא יודע מה קרה לקאנטה בגמר, זה היה נורא. הוא קרן שמש, הוא שמחה. כולם אוהבים אותו, הוא תופעה".

"לוקאס (הרננדס) שיחק כמו בן 30. הוא נמצא במועדון הנכון כדי להמשיך ללמוד. בנז'מין (פבאר) הראה את היכולות שלו בחודש נובמבר ורציתי להביא אותו שוב במרץ כדי להכיר אותו טוב יותר. הקרדיט כולו שלו", סיכם אלוף העולם השלישי שזכה כשחקן וכמאמן.

הדפס