סיבוב פרסה: סמפאולי לא יאמן את הנבחרת הצעירה

הצעד עשוי להביא לפיצוץ בין המאמן ליו"ר ההתאחדות, קלאודיו טאפיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.18 - 22:07
תחילת כתבה

התוהו ובוהו בנבחרת ארגנטינה נמשך. אחרי שאתמול (שלישי) פורסם כי חורחה סמפאולי יאמן את הנבחרת עד גיל 20 בטורניר הכנה שייערך בסוף החודש בולנסיה, היום הגיעה התפנית בעלילה.

בפגישה שנערכה היום במשרדי ההתאחדות הארגנטינאית, הודיע סמפאולי ליו"ר ההתאחדות קלאודיו צ'יקי טאפיה כי הוא לא ידריך את הנבחרת הצעירה, אלא רק יהיה אחראי על ההכנה לטורניר. מי שידריך בפועל את האלביסלסטה הוא ליאונל סקאלוני, חבר בצוות המקצועי של סמפאולי.

החוזה בין סמפאולי להתאחדות מחייב את המאמן להכין את הנבחרת לטורנירים השונים, אבל לא מחייב אותו להדריך אותה בפועל. על כן, לא מדובר בהפרת חוזה מבחינתו של המאמן בן ה-58, אבל על פי התקשורת בארגנטינה, טאפיה צפוי לזעום על סמפאולי בעקבות המהלך הזה. האם הצעד הזה מסמן את סוף עידן סמפאולי על הקווים של האלביסלסטה? כרגע קשה להעריך.

כזכור, סמפאולי מונה למאמן ארגנטינה במהלך קמפיין המוקדמות הגרוע שלה, והצליח להוביל את הנבחרת לגביע העולם. בטורניר עצמו הנבחרת אכזבה והודחה בשמינית הגמר לאחר הפסד 4:3 לצרפת. כבר במהלך המונדיאל היו דיווחים על מערכת יחסים עכורה בין המאמן לשחקנים ובחלק מהפרסומים נטען כי השחקנים דרשו שהוא יפוטר עוד לפני סיום שלב הבתים.

הדפס