אופוריה בקרואטיה: "התפוצצנו מרוב אושר"

העיתונים חגגו העפלה לחצי הגמר, המאמן דאליץ' בכה והסביר: "הדרך שלנו תמיד קשה, זה הגמול על כל הכאב". לוברן: "יכולים ללכת עד הסוף", מודריץ': "שוב גילינו אופי", רקיטיץ': "אין יותר יפה מלפגוש את אנגליה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.18 - 07:03
תחילת כתבה

אקסטזה בקרואטיה. כנראה שהבלקנים מכורים לדרמות אחרי שאמש (שבת) הם שוב הגיעו להארכה מול רוסיה, ולמרות שהצליחו להשלים מהפך בדקה ה-101, נגררו פעם נוספת לדו קרב פנדלים. כמו מול דנמרק, גם הפעם הם יצאו עם ידם על העליונה והדיחו את המארחת עם 3:4 מהנקודה אחרי 2:2 בתום 120 דקות והעפילו לחצי גמר המונדיאל, לראשונה מאז 1998.

  • קרואטיה בחצי הגמר אחרי 3:4 בפנדלים על רוסיה

העיתונים בקרואטיה יצאו מגדרם וחגגו את הניצחון הדרמטי ואת ההעפלה המתוקה לחצי הגמר. "קרואטיה כולה התפוצצה מרוב אושר", נכתב בכותרת ענק בעיתון מקומי, שם ניסו להתנחם בהישג הנפלא של נבחרת הכדורגל על רקע המצב הלא מעודד במדינה: "הכלכלה רעה, ההנהגה הגיעה למבוי סתום ויש קוצר רוח פוליטי, אבל הודות למונדיאל יש לנו סוף סוף סיבה לשמוח. אנשים גאים במדינה שלהם שוב". בעיתון אחר הגדירו את הניצחון אמש כ"אופוריה".

המאמן זלטקו דאליץ' בכה על הספסל בסיום והתקשה להביט בפנדל האחרון של איבן ראקיטיץ' מרוב לחץ. אחרי ההעפלה הוא אמר: "תמיד יש לנו דרך קשה, תמיד אנחנו צריכים להיאבק עד הסוף, כך זה גם בחיי. זה הגמול על המאבק, הכאב, העבודה הקשה. קרואטיה בחצי הגמר, זה דבר מדהים. היה חבל מאוד להגיע לרוסיה ולא להיות במוסקבה", חתם את דבריו, ואכן חצי הגמר מול אנגליה בלוז'ניקי יהיה המשחק הראשון של הקרואטים בבירה במונדיאל.

לוקה מודריץ' הוכתר למצטיין המשחק בפעם השלישית במונדיאל הזה, והוא מוביל בקטגוריה. הקשר של ריאל מדריד אמר בסיום: "עוד דרמה בשבילנו. לא שיחקנו טוב במחצית הראשונה, לא שלטנו כמו שרצינו. מתחילת המחצית השנייה שיחקנו הרבה יותר טוב, אבל לצערי לא הצלחנו לגמור את המשחק. הראינו אופי שוב. אנחנו בחצי הגמר, ניהנה מהמשחק. יש לנו מספיק זמן כדי לנוח ולהתכונן".

איבן ראקיטיץ', ששוב הפגין קור רוח וכבש את הפנדל המכריע, הוסיף: "אני חושב שזה מדהים, היינו טובים במחצית השנייה ובהארכה, היינו צריכים להכריע את המשחק אז, אבל ספגנו. זה לא יכול להיות קל, כאלה אנחנו. אין דבר יותר יפה מלפגוש את הנבחרת הכי ותיקה בעולם (אנגליה) בחצי הגמר".

הבלם דיאן לוברן הקדיש את הניצחון לעם: "אני יכול לדמיין מה קורה עכשיו בקרואטיה. זה מוקדש לכל האומה, כולנו גאים. ידענו שאנחנו יכולים לנצח, גם אחרי השוויון בדקה ה-115, כי יש לנו את האופי והאישיות ללכת עד הסוף. אנחנו מאמינים אחד בשני ותומכים זה בזה. אין לנו יותר מה להפסיד, אנחנו הולכים עד הסוף". בלם ליברפול התייחס למפגש מול אנגליה: "אני מכיר כמה שחקנים בפרמייר ליג, אתן טיפים לחברים שלי".

הדפס