מלחמת כוכבים: מפגשי העבר בין בלגיה לצרפת

דווקא לשדים יש יתרון בקרבות העבר. החצי ייערך בשלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.18 - 22:55
תחילת כתבה

חצי גמר גביע העולם 2018 יפגיש שתי נבחרות נפלאות, שמכירות אחת את השנייה טוב מאוד וחולקות שפה משותפת. לאחר שצרפת ניצחה היום (שישי) 0:2 את אורוגוואי ובלגיה הדיחה את ברזיל עם 1:2 בסיומו של משחק נפלא, נותר רק לספור את הדקות עד המשחק שיפגיש כמה מגדולי השחקנים שיש היום בעולם.

חצי הגמר ייערך ב-10 ביולי, יום שלישי, בסנט פטרבורג, יום לפני חצי הגמר השני שיתקיים באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה. שתי הנבחרות עדיין לא שיחקו באצטדיון שמכיל כ-65 אלף מקומות ישיבה. אחת מהשתיים תחזור לאצטדיון שבו ייערך המשחק על המקום השלישי, יום לפני הגמר הגדול.

צרפת ובלגיה נפגשו פעמים רבות בעבר, אבל רק שני מפגשים היו במסגרת גביע העולם. המפגש הראשון התקיים במונדיאל 1938, אותו אירחה צרפת. שתי הנבחרות נפגשו כבר בסיבוב הראשון, שהיה למעשה שמינית הגמר, והמארחת ניצחה 1:3 בפאריס, בזכות צמד של יאן ניקולס ושער נוסף של אמיל ויינאנט. מי שצימק לבלגים היה הנדריק איסמבורחס.

בלגיה וצרפת נפגשו גם במונדיאל 1986, במשחק שאחת מהן תשחק גם בטורניר הזה. בלגיה המצוינת הפסידה בחצי הגמר לארגנטינה, וצרפת נכנעה למערב גרמניה, כך שהשתיים התמודדו על המקום השלישי. הגישה ההתקפית של שני המאמנים התבטאה הלא פחות משישה שערים וניצחון 2:4 של צרפת בהארכה לאחר 2:2 בתום 90 דקות.

מפגש שעדיין נמצא בסיוטים של הבלגים התרחש ביורו 1984 שנערך בצרפת שגם זכתה בסופו של דבר בטורניר. השתיים הוגרלו לאותו בית והמארחת דרסה את השכנה מצפון 0:5 בנאנט, עם שלושער של פלאטיני, ושערים של ג'ירס ולואיס פרננדס.

המאזן הכולל בין הנבחרות עומד על 24 ניצחונות של צרפת, 30 ניצחונות של בלגיה ו-19 משחקים הסתיימו ללא הכרעה. המפגש האחרון התקיים לפני שלוש שנים בדיוק, ובלגיה ניצחה 3:4 במשחק הידידות. לבלגיה כבשו פלאיני (צמד), נאינגולן והזאר, לטריקולור כבשו ואלבואנה, פקיר ופאייט.

הדפס