פיקפורד חשף: "עשיתי מחקר על קולומביה"

שבחים לשוער אנגליה אחרי דו קרב הפנדלים מול קולומביה, קיין: "רגע גדול". צפו בחגיגות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.18 - 06:46
תחילת כתבה

נבחרת אנגליה עשתה אמש (שלישי) היסטוריה וניצחה דו-קרב פנדלים בפעם הראשונה במונדיאל, עם 3:4 מול קולומביה אחרי 1:1 בתום הזמן החוקי. בכך עלתה נבחרת שלושת האריות לרבע הגמר ברוסיה, שם היא תפגוש את שבדיה כבר בשבת הקרובה ב-17:00.

האנגלים כבר ראו את עצמם מנצחים בתום הזמן החוקי ואחרי 90 דקות, אבל לצערם נגיחה עוצמתית של ג'רי מינה בשניה האחרונה מחקה יתרון של הארי קיין בפנדל ושלחה את שתי הנבחרות לדרמה מורטת עצבים, שכללה גם דו קרב פנדלים מסעיר במיוחד.

זו הייתה ההעפלה הראשונה של אנגליה לרבע גמר המונדיאל מאז שנת 2006 ותאמינו או לא, אבל גם הפעם הראשונה שהאנגלים מנצחים בדו קרב פנדלים בגביע העולמי. האוהדים האנגלים חגגו את הניצחון הדרמטי, ובינתיים בנבחרת היללו את ג'ורדן פיקפורד השוער, שסיפק עצירת פנדל ראשונה בדו-קרב עבור האנגלים מאז שעשה זאת דייויד סימן בצרפת 1998.

"אף פעם לא הייתי בסיטואציה כזאת בחיי, אבל הרגשתי שהייתי חייב לכבוש את הפנדל הזה אחרי שהחטאתי נגיחה לקראת הסיום", הודה אריק דאייר לאחר הניצחון. "פיקפורד היה מדהים, הוא שוער פנטסטי עם גישה נהדרת. מגיע לו. זה קשה לחזור מהמכה שספגנו במשחק הזה. ידענו מה אנחנו צריכים לעשות ונשארנו רגועים".

גם השוער ג'ורדן פיקפורד הגיב: "עשיתי עליהם הרבה מחקר, אז היה לי מושג מסוים לגבי הבעיטות שלהם. פלקאו הוא אולי היחיד שלא הלך בדרך הרגילה שלו. לא אכפת לי שאני לא השוער הכי גדול, יש לי מספיק כוח וזריזות שעוזרים לי להתנייד בין הקורות. ידענו שהמשחק שלנו למרות שזה הלך לפנדלים. אני עדיין צעיר, אבל יש לי הרבה כוח מנטאלי וניסיון, והשתמשתי בכל זה היום".

גארת' סאות'גייט, מאמן אנגליה, גם דיבר לאחר המשחק: "הגיע לנו, שיחקנו נפלא במשך 90 דקות, והראנו אופי כדי לחזור לעצמנו אחרי האכזבה הגדולה. קרדיט גדול לשחקנים ולצוות. דו-קרב פנדלים זה דבר קשוח, אבל השחקנים נשארו רגועים, דיברנו על דברים כאלה הרבה. עכשיו אני חושב על שבדיה, מולה יש לנו רקורד רע".

הארי קיין, הקפטן שכבש את שער היתרון, סיפר על תחושותיו: "אנחנו כל כך חסרי מזל שלא סיימנו את זה ב-90 דקות. אבל אף אחד לא נפל לקרקע, והמשכנו לעמוד כשהיה צריך. זה ערב גדול לאנגליה, עברנו לשלב הבא וזה הדבר הכי חשוב".

הדפס