יריבות ותיקות: שבדיה מול אנגליה ברבע

קרב שלישי בין הנבחרות במונדיאלים. מפגשי העבר והמועד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.18 - 23:52
תחילת כתבה

המפגש האחרון של רבע גמר מונדיאל 2018 נקבע לו עם ניצחונה הסופר דרמטי של אנגליה על קולומביה בפנדלים. נבחרת שלושת האריות תתמודד מול שבדיה על הזכות להעפיל לחצי הגמר בפעם הראשונה מאז 1990, בעוד הסקנדינביים הגיעו למעמד אחרי 24 שנים וינסו לשחזר את ההישג מהטורניר בארצות הברית.

במרוצת השנים, אנגליה ושבדיה נפגשו 24 פעמים במסגרות רשמיות ובמשחקי ידידות (שמונה ניצחונות לאנגליה, תשע תוצאות תיקו ושבעה ניצחונות לשבדיה). במונדיאל הן נפגשו פעמיים בלבד, בשלב הבתים ב-2002 ו-2006 ובשני המשחקים הן נפרדו בשוויון. במונדיאל ביפן ודרום קוריאה השתיים הקדימו את ארגנטינה בבית 6 והמשיכו לשמינית הגמר, וגם בגרמניה הן העפילו יחד לשלב הנוקאאוט.

גם במסגרת אליפות אירופה, השתיים נפגשו פעמיים בשלב הבתים. הראשונה הייתה ביורו 1992, אז שבדיה השיגה 1:2 משערים של יאן אריקסון ותומאס ברולין, העפילה לחצי הגמר בו הודחה אחרי הפסד לגרמניה. 20 שנים לאחר מכן, האנגלים היו וידם על העליונה עם 2:3 מלהיב בקייב שכלל שני מהפכים.

שבדיה ואנגליה יקחו חלק במפגש הרביעי ברבע הגמר שייערך בשבת (17:00), במה שיהיה המשחק האחרון שמשוחק באצטדיון בסמארה. המנצחת במשחק תעפיל כמובן לחצי הגמר בו תפגוש את המנצחת בהתמודדות המאוחרת באותו יום בין רוסיה לקרואטיה (21:00).

הדפס