צפו בחגיגות באורוגוואי: "נגיע לגמר"

שמחה לתוך הלילה. חומרת פציעת קבאני תתברר היום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.18 - 06:41
תחילת כתבה

וידאו: יוסי סוקולוצקי ואדוארדו ליץ'

אחרי שצרפת עשתה את זה ראשונה, אורוגוואי הצטרפה אליה לרבע גמר לוהט עם 1:2 קשוח על פורטוגל. הסלסטה העפילה לשלב 8 האחרונות במונדיאל בפעם השביעית בתולדותיה, כשבחמש מהשש הקודמות היא גם עלתה לחצי הגמר.

לצד הניצחון המרשים, כמובן שאוסקר טבארס מודאג מאוד מהפציעה של אדינסון קבאני, שצלע ונאלץ לצאת בדקה ה-74 אחרי צמד נפלא לרשת של רוי פטריסיו. מיד לאחר שנפגע, יצא קבאני מתחומי המגרש בעזרתו של כריסטיאנו רונאלדו והצוות המקצועי נראה מודאג, לפני ששם קרח על רגלו. כל זאת שישה ימים לפני המפגש הגדול נגד צרפת.

קבאני נשמע מאוד נרגש למרות הפציעה ואמר בסיום: "אני מאוד מאוד שמח ממה שקרה, זה מאוד מרגש. אין לי מילים לתאר את זה. זה עושה משהו לראות את האנשים שנמצאים כאן, אבל גם אלה שאני מדמיין באורוגוואי, בשבילם אנחנו חייבים להמשיך עם זה".

החלוץ עבר בדיקות רפואיות כשבמהלך היום תתברר חומרת הפציעה: "זה היה בתאומים, הרגשתי צביטה ולא יכולתי להמשיך".

אוסקר טבארס אמר בסיום: "המאפיין הייחודי של המשחק היה המסירות שהשחקנים הראו על המגרש, וזו הדרך שבה אנחנו רואים את המשחק. זה היה קשה. פורטוגל החזיקה יותר בכדור והייתה הרבה במחצית המגרש שלנו. היה עדיף אם היינו שולטים יותר בכדור ומשחקים קרוב יותר לשער שלהם, אבל יש לנו נבחרת חזקה מאוד בגישה שלה ואני מאושר".

על הפציעה של קבאני הוסיף המאמן: "נצטרך לראות איך זה מתפתח, ברור כמה זה רציני בשלבים האלה. כמו תמיד נסתמך על הכוח הקולקטיבי שלנו. זה הסיכוי הכי טוב שלנו נגד כל יריבה ואנחנו יודעים שצרפת תהיה מאוד קשה. יש לה שני חלוצים יחידים במינם, גריזמן ואמבפה, והם מאוד מהירים. יכולתם לראות כמה המגנים של ארגנטינה התקשו לעמוד בקצב של אמבפה. יהיה לנו מאוד קשה, אבל ננסה לעשות את המיטב שלנו ולכפות את צורת המשחק שלנו, להשתמש בחוזקות שלנו. אנחנו כאן כדי לשחק בכל שבעת המשחקים, עד לגמר, ונראה מה יקרה".

חברו לקבוצה, לוקאס טוריירה, הוסיף: "אני מאוד עייף, כל כך הרבה הקרבה ומסירות, זה מדהים להיות חלק מהמשפחה הזו שעובדת כל כך קשה ורואים את זה על המגרש. אנחנו נלחמים על כל כדור. הדבר הכי יפה בחיים הוא להיות אורוגוואי, מדינה כל כך קטנטנה ויפה".

דייגו גודין הצטרף לחגיגות: "השארנו את החיים שלנו על כל כדור וזה השתלם לנו. אני שמח".

במדינה הדרום אמריקנית חגגו לתוך הלילה את הניצחון. "אנחנו בשמונה האחרונות. כל העולם מבין כעת את העוצמות של אורווגואי", נכתב ב-El Pais", שם היללו את קבאני, "המטאדור הוביל לניצחון".

צפו בטירוף ברחובות של אוהדי אורוגוואי

 

הדפס