קאן: "לאוזיל וחדירה הגיע לעוף מהמונדיאל"

שוער העבר הגרמני תקף: "הם לא היו קיימים ולא הראו מחוייבות. הרמה בבונדסליגה ירדה, ההדחה היא לא מזל רע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.18 - 18:57
תחילת כתבה

שחקני נבחרת גרמניה חזרו אתמול (חמישי) למולדתם ועדיין מנסים לעכל את ההופעה הגרועה ביותר של המאנשאפט בגביע העולמי. גם בסיוטים הכי שחורים שלהם, לא חשבו השחקנים של יוגי לב על הדחה בשלב הבתים, כולל הפסדים למקסיקו ולדרום קוריאה. הניצחון היחיד, על שבדיה, הגיע בדקה ה-95.

בעיתונות הגרמנית כבר התחילו ספקולציות לגבי עתידו של המאמן, יוגי לב. האחרון אמור לשבת עם ראשי ההתאחדות ולהחליט האם לממש את החוזה שלו עד 2022 או לסיים את ההתקשרות אחרי 12 שנים. בכל מקרה, יורגן קלופ, מירוסלב קלוזה ומתיאס זאמר כבר הוזכרו כמועמדים להחליפו בתפקיד.

הביקורות הקשות מצד כלי התקשורת ושחקני העבר נמשכו, כשהפעם השוער האגדי, אוליבר קאן, מצא את האשמים שלו: "לאוזיל ולחדירה הגיע לעוף מהמונדיאל. הם לא נראו מחוייבים בשום שלב ולא היו דבקים במטרה. השחקנים של נבחרת מקסיקו עברו אותם במשחק הראשון כאילו לא היו קיימים וגם נגד דרום קוריאה הם ביזבזו את ההזדמנות שלב נתן להם. כששחקנים כאלו ותיקים מאכזבים, נשאלת השאלה על איזה שחקנים רוצים להתבסס בעתיד?".

קאן הסביר את ההדחה הכואבת בכך שהרמה בליגה הגרמנית ירדה משמעותית והוסיף: "לא מדובר במזל רע, אלא בתהליך שלילי. הרמה בבונדסליגה ירדה, הקבוצות מספקות תוצאות חלשות באירופה וגם במונדיאל לא ראינו שום דבר מהנבחרת. היה מספיק זמן כדי לשנות ולהגיע מוכנים, חייבים להפוך הכל".

"ניסיתי לישון והתעוררתי כמה פעמים", סיפר חדירה עצמו ל"בילד". "כאב לי. קשה היה לעכל מה שקרה. בשבילי, זה בלתי נסבל שהטורניר ממשיך עוד שבועיים ואנחנו כבר בגרמניה. אני רוצה להתנצל בפני האוהדים שתמכו בנו, זה כל מה שאני רוצה לעשות כרגע".

"אף שחקן לא שיחק ברמה שלו, אבל אני לא רוצה להאשים אף אחד", המשיך חדירה, "אני עדיין לא יכול להסביר מה קרה לי. לפני ארבעה שבועות הכל היה מושלם. הייתי לי עונה נהדרת בטורינו, כבשתי תשעה שערים וסיפקתי הופעות טובות בליגת האלופות. לא חוויתי משהו כזה בכל הקריירה שלי ולכן אני צריך לעשות חשבון נפש. גם החברים שלי לנבחרת סופגים ביקורת בצדק".

לגבי פרישה אפשרית מהנבחרת אמר חדירה: "אני לא רוצה לקבל החלטה אמוציונלית. אני צריך קצת זמן ושקט כדי להסביר מה קרה. אי אפשר להגיד שהכל רע אחרי שני משחקים. אדבר עם הקרובים אליי ועם יוגי לב ואז אחליט. היו חסרים לנו נחישות ותשוקה".

הדפס