הגרמנים המומים: "בושה. איזה כדורגל איום ונורא"

המנשאפט מנסה לעכל את ההדחה, כלי התקשורת תקפו והאוהדים של ברזיל נקמו עם "הלוויה" ליריבה. לב ספג ביקורות: "קשה לדמיין אותו ממשיך". אוזיל התעמת עם הקהל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.18 - 07:15
תחילת כתבה

מגג העולם אל הגיהנום בשלושה ימים: רק ביום שבת אלופת העולם גרמניה הייתה באופוריה, אחרי שניצחה 1:2 את שבדיה משער בדקה ה-95, למרות שכבר הייתה בפיגור ולמרות שנותרה עם עשרה שחקנים. אתמול לעומת זאת (שלישי), כאשר גורלם של המאנשאפט היה בידיהם, הם נפלו עם הפסד מדהים 2:0 מול דרום קוריאה, הפסד שהשאיר אותם מחוץ למונדיאל 2018.

לראשונה בתולדותיה, גרמניה לא עברה את שלב הבתים ולראשונה מאז 1938 היא לא בטופ 8 של המונדיאל, זאת למרות שנכנסה לטורניר כשהיא במקום השני של סכנויות ההימורים ברשימת המועמדות לזכייה.

בגרמניה קיבלו כמובן בהלם מוחלט את ההדחה והנבחרת עזבה את רוסיה שעה קלה בלבד לאחר המשחק, בעוד שברחבי העולם, בשלל מדינות שסבלו בעבר מההצלחות הגרמניות נרשמו חגיגות. בברזיל, שחטפה מגרמניה 7:1 בלתי נשכח בחצי הגמר לפני ארבע שנים, היו מרוצים וכמה אוהדים אפילו ערכו ברחובות "הלוויה" לגרמניה. גם אוהדי בלגיה ואנגליה (שייפגשו ביניהן היום) היו מרוצים מהסנסציה ומעל כולם, המקסיקנים, שחטפו בעצמם 3:0 משבדיה במשחק המקביל, אך ניצלו ועלו שלב בזכות הניצחון של דרום קוריאה. במקסיקו הפנו את החגיגות לשגרירות הקוריאנית ובארצות הברית, השגרירות של דרום קוריאה קיבלה משלוח של בירות מחברה מקסיקנית לאות תודה.

ומה אמרו בגרמניה עצמה? "אנחנו חסרי מילים", צייצו עם שריקת הסיום בחשבון הטוויטר של ההתאחדות, "עם כל הכאב של ההדחה המוקדמת, ברכות לשבדיה ומקסיקו. אנחנו מאחלים לשתיכן בהצלחה בנוקאאוט. תודה לכם האוהדים על התמיכה לאורך כל הקמפיין. אנחנו רק יכולים להתנצל שלא הצלחנו לעשות משהו חיובי, אבל לא משנה מה, תמיד נשאר עם הנבחרת".

ב"בילד" שחזרו את הכותרת שנתנו לפני ארבע שנים, אחרי השביעייה מול ברזיל: "אין מילים". אלא שאם אז התמונה של טוני קרוס על השער הייתה רגע של חגיגה משוגעת, הפעם הפנים של שחקן ריאל מדריד, שוב על השער, אמרו הכל.

מי שחטף יותר מכל מהאוהדים היה מסוט אוזיל, שאפילו נקלע לעימות עם כמה מהם בסיום. קשר ארסנל זרק את החולצה שלו ליציע בדרכו לחדר ההלבשה, אך לפתע, אחרי שכבר היה במנהרה, הסתובב לאחור, חזר לכיוון המגרש והחל בדין ודברים עם אנשים שהיו ביציע לפני שהורחק מהמקום על ידי אנדי קפקה ושומר הראש של הנבחרת. בגרמניה טענו שאוזיל התעצבן לאחר שספג קללות קשות בזמן זריקת החולצה, ככל הנראה בהקשר לתמונה הבעייתית שלו עם ארדואן, נשיא טורקיה.

עיתונאי ה"בילד" מתיאס ברוגלמן כתב: "איזו בושה! איזה כדורגל איום! יואכים לב הוביל את גרמניה לתואר, ועכשיו לנקודת השפל שלה והוא יצטרך לספק תשובות. לא הודחנו בגלל חוסר מזל, אלא כי עשינו המון דברים לא נכון. אי אפשר להבין את הקרדיט שחדירה ואוזיל קיבלו אחרי ההופעה הקטסטרופלית שלהם מול מקסיקו. לב היה עקשן מדי והמשיך להאמין בהם. הוא לא העריך מספיק כמה גדול הסקנדל של אוזיל וגונדואן עם ארדואן".

ברוגלמן המשיך: "השארתו של לירוי סאנה בחוץ גם נופלת על לב וכך גם העובדה שחוץ מאשר במשחק מול שבדיה, הנבחרת לא שיחקה עם תשוקה ואש בעיניים. הוא חייב לקבל ביקורת על כל הדברים האלה. עידן בנבחרת גרמניה נגמר, אבל האם זה נכון גם לגבי המאמן? אחרי 12 שנים בתפקיד, השאלה הקריטית היא האם הוא מוכן ללמוד מהטעויות שלו ולעשות שינויים קיצוניים. רק אם התשובה היא 'כן', הוא יכול להמשיך למוקדמות 2020".

אגב, בסקר אוהדים שנערך באתר "קיקר", כ-75 אחוז מהמשיבים ענו כי לדעתם לב הוא לא האיש המתאים להוביל את הנבחרת הלאה. באתר לא ריחמו ובמאמר מערכת אוליבר הארטמן כתב: "אחרי הפיאסקו הזה, צריך לבחון מחדש כל דבר בנבחרת, כולל את לב. זה היה כישלון מושלם, ברמה היסטורית. לא חשבנו שככה זה ייגמר אבל האמת? אנחנו גם לא ממש יכולים להיות מופתעים שזה מה שקרה, כי הנבחרת הייתה רעה מאוד בתקופה האחרונה במשחקי ההכנה. הופענו למונדיאל הזה חלשים וחסרי פתרונות. קשה לדמיין את המשך הדרך עם לב".

הדפס