פגישת מחזור: לארגנטינה הולך מול ניגריה

מהמהפך של קאניג'יה עד לצמד של מוסא. צפו במפגשי העבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.06.18 - 16:20
תחילת כתבה

ספק רב אם בארגנטינה דמיינו שהמשחק מול ניגריה הערב (שלישי) יהיה כל כך דרמטי מכריע, אבל זו המציאות. למרות האווירה העכורה בימים האחרונים במחנה של האלביסלסטה, בדבר אחד הם יכולים חיובי הם יכולים להיאחז. זה יהיה המפגש החמישי בין הנבחרות במונדיאלים, כשארגנטינה ניצחה את הנבחרת האפריקאית בכל העימותים הקודמים. כולם אגב התרחשו בשלב הבתים.

1994: ארגנטינה - ניגריה 1:2
המפגש הראשון בין הנבחרות הציגה נבחרת אפריקאית אטרקטיבית במיוחד, כאשר שנתיים לאחר מכן הדהימו את הארגנטינאים בגמר האולימפי באטלנטה. אבל עוד קודם לכן, סמסון סיאסייה, אקס צפרירים חולון, העלה את הסופר איגלס ליתרון, לפני שקלאודיו קאנייג'יה הבקיע צמד והפך את התוצאה. השתיים עלו לשמינית הגמר.

2002: ארגנטינה - ניגריה 0:1
היריבות התחדשה שמונה שנים לאחר מכן באצטדיון באיבארקי. ארגנטינה, שהגיעה כאחת הפייבוריטיות לזכייה, פתחה את הופעותיה ברגל ימין עם שער ניצחון של גבריאל באטיסטוטה בנגיחה. אבל לצערם הרב של האלביסלסטה, נגזר עליהם לעוף בבתים (בדיוק כמו הניגרים) אחרי הפסד לאנגליה ותיקו עם שבדיה.

2010: ארגנטינה - ניגריה 0:1
עוד שמונה שנים חלפו, עוד ניצחון דחוק לארגנטינאים ושוב בנגיחה. למרות סוללת הכוכבים שכללה אז את ליאו מסי, קרלוס טבס וגונסאלו היגוואין, הגיבור הדרום אמריקאי היה הבלם גבריאל היינצה, שהבקיע עם הראש והכריע את ההתמודדות כבר אחרי שש דקות. ניגריה הודחה ואילו ארגנטינה עלתה שלב ונעצרה ברבע הגמר אחרי תבוסה 4:0 לגרמניה.

2014: ארגנטינה - ניגריה 2:3
המשחק הפורה ביותר בין הנבחרות התקיים בפורטו אלגרה. ליאו מסי כבש צמד, כולל אחד נפלא בכדור חופשי שלא השאיר צ'אנס לוינסנט אניימה. מהעבר השני, אחמד מוסא, כוכב הנבחרת הנוכחית, נתן לניגריה תקווה עם שני שערים משלו. אבל את המילה האחרונה אמר מרקוס רוחו אחרי כדור קרן וקבע ניצחון רביעי לארגנטינאים בארבעה מפגשים עם הניגרים. שתי הנבחרות העפילו לשמינית הגמר, כאשר ארגנטינה הצליחה להגיע עד לגמר.

הדפס