אנגליה מקדימה את בלגיה בזכות כרטיס צהוב

הקרב על הפסגה: יתרון לנבחרת שלושת האריות. כל התרחישים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.18 - 17:12
תחילת כתבה

צפו בניצחון של אנגליה על פנמה (באדיבות כאן 11):

ארבע שנים אחרי שהודחה בבושת פנים משלב הבתים של גביע העולם, אנגליה הבטיחה היום (ראשון) את מקומה בשמינית הגמר לאחר שהביסה 1:6 את פנמה בניז'ני בזכות שלושער של הארי קיין. בכך נקבע כי גם בלגיה, שכמו אנגליה מחזיקה בשש נקודות משש אפשריות, תעפיל לשלב השני ברוסיה 2018.

המשמעות של הניצחון היא כפולה משום שאנגליה גם משפרת את הפרש השערים שלה ועולה למקום הראשון בבית. למעשה נבחרת 3 האריות משתווה לבלגיה עם מאזן זהה של 2:8 לפני המפגש ביניהן ביום חמישי בקלינינגרד על ראשות הבית, בעוד פנמה וטוניסיה סיימו את סיכוייהם להעפיל.

מה קורה במצב של תיקו? אנגליה כרגע במקום הראשון משום שספגה צהוב אחד פחות (2) מבלגיה (3), לכן ייתכן וההכרעה תעבור לכמות הכרטיסים. בהנחה שאנגליה תספוג צהוב אחד יותר מבלגיה והשתיים יסיימו בתיקו, פיפ"א תאלץ לבצע הגרלה כדי להכריע מי תסיים ראשונה ומי שניה.

מקרה כזה התקיים רק פעם אחת בהיסטוריה של גביע העולם. זה קרה ב-1990, כאשר אירלנד והולנד סיימו במקומות 2 ו-3 עם אותו מספר נקודות והפרש שערים זהה. מה שעלה בגורל בסופו של דבר הוא שאירלנד סיימה שניה והולנד שלישית. האירים נהנו מכך משום שפגשו את רומניה בשמינית הגמר וחלפו על פניהם, בעוד נבחרת האוראנג' סבלה מהגרלה אכזרית מול מערב גרמניה והודחה.

הדפס