"עונת הציד החלה". ניימאר: "אני רק צריך לנסות לשחק"

בתקשורת הברזילאית ביקרו את האגרסיביות של השווייצרים ב-1:1. הכוכב: "השופט היה צריך לראות שהיה פאול בשער". צ'יצ'ה: "החרדה הכתה, לא יכול לאמן נבחרת שמתלוננת"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.18 - 07:25
תחילת כתבה

 צפו בתקציר (באדיבות כאן 11) >>

מונדיאל 2018 ממשיך לספק לנו קרבות מפתיעים למדי, כאשר אמש (ראשון) ברזיל סיימה ב-1:1 עם שווייץ. בפעם הראשונה מאז מונדיאל 1978, הסלסאו לא ניצחה במשחק הפתיחה שלה. הנבחרת של צ'יצ'ה, שנחשבת לאחת הפייבוריטיות לזכייה, פתחה טוב עם שער פנטסטי של קוטיניו בדקה ה-20, אך ספגה בדקה ה-50 מראשו של סטיבן צובר ולא הצליחה למצוא את הרשת לאחר מכן. חלק משחקני ברזיל מחו על אישור השער של שווייץ, שכן הם טענו כי מיראנדה נדחף על ידי הכובש.

בתקשורת הברזילאית ביקרו את האגרסיביות של השווייצרים. "עונת הציד החלה: ניימאר סבל יותר מכולם", נכתב בכותרת של ה"o globo". הכוכב, שסבל באופן החמור ביותר ותוקל לא פחות מעשר פעמים, טען: "אין לי מה להגיד. כל מה שאני צריך לעשות הוא לשחק כדורגל, או לפחות לנסות. השופט היה צריך לראות את זה. זה רגיל לגמרי לספוג עבירות בכל משחק, אבל צריך לשים לב לזה".

"אם הייתי זורק את עצמי יותר, היו שמים לב לדחיפה בזמן המהלך של השער", אמר מיראנדה אחרי המשחק. "אבל יש שופטי וידאו, הם ראו את המהלך וחשבו שזה לא רציני. אנחנו ממשיכים הלאה, משחק אחרי משחק. ידענו שזה לא יהיה קל. זוהי רק ההתחלה, ננסה להביא שלוש נקודות במשחק הבא".

הברזילאים ניסו לא לקחת קשה את התיקו, שכן הם ציפו לפתוח את המונדיאל ברגל ימין לנוכח משחקי ההכנה המצוינים שסיפקו. "עשינו כמיטב יכולתנו במשחק הזה, אבל במחצית השנייה נפלנו", אמר מרסלו. "לפעמים תיקו זה טוב עבורנו. ברור שרצינו לנצח, אבל בתחרויות כאלה קצרות, גם תיקו יכול להיות טוב".

שחקנים נוספים, דוגמת וויליאן, הוסיפו התייחסויות על הדחיפה כלפי מיראנדה: "אם היריב לא היה דוחף, מיראנדה היה לוקח את הכדור בקלות. לדעתי הייתה עבירה, והשופט לא שרק. עשינו הכל על מנת לנצח, אנחנו צריכים להשתפר בסיומת. עכשיו נתרכז במשחק הבא ולא נסתכל לאחור".

המאמן צ'יצ'ה גם כן הגיב: "עד השער שכבשנו היינו בעניינים. אחר כך הורדנו הילוך והלכנו לאחור, וזה לא רגיל בשבילנו. אחרי שספגנו חזרנו להפגין יכולת של ברזיל, אבל החרדה הכתה בנו, מיהרנו מדי והיינו לא מדויקים. טעות של השופט? אני מעדיף לא לענות על שאלה כזאת. אני לא יכול לאמן קבוצה שמתלוננת. אפשר לפרש את הפנדל שלא נשרק בכל מיני דרכים, אבל אסור לנו להתלונן בשום אופן".

כובש השער פיליפה קוטיניו אמר: "הגול? הדבר הכי חשוב עבורי הוא שהנבחרת תנצח ותשחק טוב, זו המחשבה שיש לכולנו בראש. זה הגביע העולמי, ידענו שהמשחקים יהיו קשים. שיחקנו מול קבוצה מצוינת, יש לנו עדיין שני משחקים ואנחנו צריכים להתרכז בעבודה שניצבת לפנינו".

מנגד, שביעות רצון בצד השווייצרי אחרי התיקו ההרואי מול אחת הנבחרות החזקות בעולם. "אני מקווה שאנשים ישימו לב אלינו עכשיו", אמר המאמן ולדימיר פטקוביץ'. "לפעמים יש מעט מדי התייחסות כלפינו, וזה חבל כי אנחנו משחקים טוב. אחרי הכל, הפסדנו רק פעם אחת במוקדמות. הצגנו הלילה שהנבחרת הזאת תמיד מאמינה בעצמה, ונמשיך להיות עקביים גם נגד סרביה".

הדפס