זמן הכרעה: מה מסי צריך כדי להגיע לרוסיה?

6 נבחרות יאבקו על 3 כרטיסים למונדיאל. כל התרחישים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.17 - 13:20
תחילת כתבה

מוקדמות גביע העולם של הבית הדרום אמריקאי מגיעים לנקודת רתיחה הלילה (בין שלישי לרביעי). רק ברזיל הבטיחה בוודאות את העלייה לרוסיה, והמלחמה בין 6 נבחרות על 3 הכרטיסים הנותרים תוכרע בסיום 90 הדקות. אז מה מסי צריך כדי לעלות? ומה צריך לקרות כדי שאורגוואי לא תעפיל.

ארגנטינה - ניצחון על אקוודור יבטיח בכל מקרה את המקום ה-5 ואת הפלייאוף למסי וחבריו, שבמקרה הזה יפגשו את ניו זילנד. האלביסלסטה יעפילו ישירות למונדיאל אם ינצחו ובמקביל ברזיל תנצח את צ'ילה, קולומביה תסיים בתיקו עם פרו, או אפילו אם פרו תנצח בהפרש קטן מארגנטינה.

ארגנטינה יכולה גם להעפיל במקרה שתפסיד. בשביל שזה יקרה היא צריכה שפרו תפסיד לקולומביה בהפרש גבוה יותר ממה שארגנטינה תפסיד לאקוודור ושפרגוואי לא תנצח את ונצואלה.

אורוגוואי - הדרך היחידה שבה הסלסטה לא יעלו ישירות לגביע העולמי (אלא יעפילו לפלייאוף) היא שהם יפסידו לבוליביה, קולומביה תנצח את פרו, צ'ילה תנצח את ברזיל וארגנטינה את אקוודור, דבר שיוריד אותם למקום החמישי בגלל מאזן פנימי.

קולומביה - תעפיל אם תנצח את פרו, אבל תעלה גם אם צ'ילה תפסיד לברזיל או ארגנטינה לא תנצח את אקוודור

צ'ילה - תעפיל אם תנצח. יכולה להעפיל גם אם תסיים בתיקו במקרה של קולומביה ופרו יסיים גם כן בתיקו וארגנטינה לא תנצח את אקוודור.

פרו - תעפיל לרוסיה אם תנצח את קולומביה, אלא אם צ'ילה תנצח את ברזיל וארגנטינה את אקוודור בהפרש שערים גבוה יותר. פרו יכולה להעפיל גם אם תסיים בתיקו, במקרה שצ'ילה תפסיד בהפרש של שני שערים ומעלה. גם במקרה שארגנטינה תפסיד לאקוורדור ופראגוואי את ונצואלה, תיקו יספיק לפרו.

פראגוואי - חייבת ניצחון ושבמקביל צ'ילה תפסיד לברזיל וארגנטינה לא תצליח לנצח את אקוודור.

טבלת הבית הדרום אמריקאי:
1. ברזיל - 38
2. אורוגוואי - 28
3. צ'ילה - 26
4. קולומביה - 26
5. פרו - 25
6. ארגנטינה - 25
7. פראגוואי - 24
8. אקוודור - 20
9. בוליביה - 14
10. ונצואלה - 9

*אקוודור, בוליביה וונצואלה איבדו סיכוי להעפיל.

הדפס