הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרטינס חשף: הצד של ליונל מסי שלא הכרתם

המעורבות בניצחון על הולנד, והאם הוא ישחק במונדיאל הבא? השוער התראיין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.23 - 19:47

ארבעה חודשים עברו, וארגנטינה עדיין חוגגת את ההישג ההיסטורי: הזכייה של התכולים-לבנים בגביע העולמי, אחרי 36 שנים, ממשיכה לעשות כותרות במולדת - והשבוע, הצטרפה גם שמחה אישית לכמה מהגיבורים של המסע הזה. זה קרה בטקס "THE BEST" של פיפ"א, במסגרתו זכה ליונל סקאלוני בתור מאמן השנה, ליונל מסי - כידוע - הוא כדורגלן השנה בעולם, וגם אמיליאנו "דיבו" מרטינס זכה בתואר שוער השנה, על פי התאחדות הכדורגל העולמי.

לאחר הזכייה, מרטינס התראיין לא מעט - ובאחד הראיונות, לרשת "TYC", שפך אור חדש על כוכב הכדורגל הגדול בעולם - מסי - ועל ההשפעה שלו על הנבחרת. "הוא לקח על עצמו המון אחריות", סיפר מרטינס על מסי. "אנשים לא מבינים כמה הוא אוהב את הנבחרת ואת כל מי שעובד בה. העוזרים, המעסים, כולם מקבלים יחס שווה. יש לנו תמונה שבה ליאו מסי הופתע ע"י הטבח ופשוט חיבק אותו. במקרים כאלה אתה מבין מי זה ליאו, ואנשים לא רואים את זה".

כמו כן, מרטינס שחזר את אחד המשחקים האמוציונליים ביותר בדרך של ארגנטינה לגביע - רבע הגמר מול הולנד, שהסתיים בניצחון דרמטי בפנדלים. "אחרי שניצחנו, הוא חיבק אותי, אמר לי מילה שאני לא אגיד ו'עשית את זה שוב'".

"אנשים חושבים שאני זה שהצלתי את שני הפנדלים, אבל מסי היה הלב של המשחק הזה. אמרתי לו - אתה עזרת לי במהלך המשחק, אני אעזור לך בפנדלים. בעטו לי בסך הכל פעמיים כל המשחק והבקיעו. כשמסי מקלל את היריבים וקורא להם 'בן אלף...', זה מרגש אותך".

ולסיום, הגיעה גם השאלה הבלתי נמנעת - האם נראה את מסי גם במונדיאל הבא? "הוא יחליט כשיגיע הרגע", אמר מרטינס. "כדורגל הוא צעד אחר צעד, אנחנו נשמח אם נגיע איתו לקופה אמריקה, וננסה לזכות שוב, ואז הגוף שלו יחליט. אי אפשר ללחוץ עליו לשחק במונדיאל הבא, הוא כבר סיים עם הכדורגל - הוא זכה בכל דבר אפשריף. אני מקווה שהוא ימשיך כמו שהוא, כי הוא הפך את הנבחרת למה שהיא".