הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווח: "סעודיה הציעה לממן את שותפותיה לאירוח"

המדינה העשירה מהמפרץ מנסה "לקנות" את מצרים ויוון כדי לארח את מונדיאל 2030

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.02.23 - 19:14

ערב הסעודית להוטה לארח מונדיאל. אתר פוליטיקו מפרסם היום (חמישי) כי המדינה העשירה מהמפרץ הציעה לממן אצטדיונים חדשים ביוון ובמצרים, על מנת שיסכימו לאחד איתה כוחות ולהגיש הצעה לאירוח גביע העולם ב-2030.

לפי הדיווח, ההצעה הדרמטית, שעלותה הכלכלית נאמדת במיליארדי יורו הוצאות לבניית תשתיות, נידונה בשיחה פרטית בין מוחמד בין סלמן, השליט בפועל של ערב הסעודית, לראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוקאטיס, עוד בקיץ 2022. עוד נטען כי סעודיה מוכנה לשאת בכל העלויות בתמורה לכך ש-75 אחוז ממשחקי המונדיאל (בין 48 נבחרות) יתקיים בסעודיה, והיתר במצרים וביוון.

נכון לרגע זה, הסעודים, למרות הרצונות והשאיפות, טרם הגישו הצעה לאירוח מונדיאל 2030. שתי ההצעות הקיימות הן: ספרד, פורטוגל ואוקראינה וההצעה השניה היא של ארגנטינה, צ'ילה, אורוגוואי ופראגוואי.

הסעודים מבינים כי הם לא יקבלו את האירוח אם יגישו את הבקשה לבדם, 8 שנים לאחר המונדיאל שנערך בקטאר, שכנתה. לפיכך, עליהם לבנות קואליציה עם שתי מדינות נוספות - אירופית ואפריקאית - על מנת לבסס את כוחן בקונגרס פיפ"א, שם יצביעו לאירוח המונדיאל למעלה מ-200 מדינות ויכריעו מי תהיה המארחת או בעצם המארחות של גביע העולם ב-2030.