הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השעון מתקתק: תמונת אירוח מונדיאל 2030

על רקע ההצעה הרשמית של 4 מדינות דרום אמריקאיות, אלה המועמדות הנוכחיות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.23 - 19:38
השעון מתקתק (GETTY)
השעון מתקתק (GETTY)

תגיות: מונדיאל 2030

מונדיאל 2022 בקטאר הסתיים בדצמבר האחרון עם סיום הוליוודי קלאסי של אליפות עולם ארגנטינית לליאו מסי וחבריו. בעוד שכבר ידוע שמונדיאל 2026 יערך בצפון אמריקה (ארה"ב, קנדה ומקסיקו), זהות המארחת של מונדיאל 2030 ממשיכה להיות בסימן שאלה, אך היום (שלישי) נכנסו מועמדות חדשות לתחרות.

ארגנטינה, אורוגוואי, צ'ילה ופראגוואי הגישו את ההצעה שלהן לאירוח המונדיאל, בקמפיין שמטרתו להחזיר את הגביע העולמי למקום בו הוא יצא לדרך ראשונה ב-1930 - אורוגוואי. ההצעה הזו של המדינות הדרום אמריקניות מצטרפת להצעה המשותפת של ספרד-פורטוגל-אוקראינה, שכבר הוגשה לפני מספר חודשים.

דרמה גדולה התרחשה לפני זמן מה, כשכריסטיאנו רונאלדו הכניס את עצמו לתמונה הזו. עם החתימה של החוזה שלו באל נאסר הסעודית, דיווחים עלו גם על תפקיד כשגריר של סעודיה לקמפיין שלה לאירוח מונדיאל 2030, מה שלמעשה יציב אותו מול המדינה שלו עצמו במאבק על האירוח. רונאלדו עצמו הכחיש את הטענות הנ"ל שפורסמו בעולם.

ערב הסעודית שוקלת להגיש את ההצעה לאירוח המונדיאל יחד עם מצרים ויוון בהצעה משותפת, שתפתח את העשור הרביעי של המילניום החדש. זהות המארחת של המונדיאל הזה תתגלה רק בקונגרס ה-74 של פיפ"א, ב-2024. עד אז, נמשיך להסתקרן ולנחש.

כזכור, לאחר הבחירות למארחת של פיפ"א 2022, הוחלט כי במקום שהמארחת תיבחר על ידי פאנל מצומצם של אנשי פיפ"א, היא תיבחר על ידי הנציגים של כל המדינות שחברות בארגון הגג של הכדורגל, זאת לאחר סימני השאלה שצצו סביב הבחירה בקטאר לאירוח.