הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם אם זינדין זידאן היה מתקשר לא הייתי עונה לו"

נשיא ההתאחדות הגן על דשאן, אמבפה הגיב: "לא מזלזלים באגדה בצורה הזו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.23 - 23:08
Matt McNulty - Manchester City/Manchester City FC via Getty Images
Matt McNulty - Manchester City/Manchester City FC via Getty Images

נשיא ההתאחדות הצרפתית, נואל לה גראט, סיכם את המונדיאל היום (ראשון) בראיון ל-"RMC" הצרפתי. לה גראט התייחס בהרחבה לסערת כרים בנזמה ולכל הקשור לזינדין זידאן, שלפי דיווחים בעולם סירב לנבחרות כי הוא רוצה לאמן רק את הטריקולור.

לה גראט לא התרשם מזידאן, שזכה 3 פעמים בליגת האלופות כמאמן והצעיד את הנבחרת לזכייה במונדיאל 1998 כשחקן: "גם אם הוא היה מתקשר אליי לא הייתי עונה. יפתיע אותי אם הוא יגיע לברזיל, לא נפגשנו אף פעם ואף פעם לא חשבתי על מאמן אחר במקום דידייה דשאן. זידאן יכול לעשות מה שהוא רוצה, הוא לא פנה אליי בשום שלב".

לה גראט התייחס להארכת חוזהו של דידייה דשאן, אלוף העולם מ-2018 ומי שהפסיד בגמר האחרון: "הוא חתם על הארכת חוזה ל-3.5 שנים, היורו מתקרב. אני יודע שהוא רוצה להמשיך".

בהמשך לה גראט דיבר גם על כרים בנזמה, זוכה כדור הזהב שנפצע לפני המונדיאל ולא שיחק עם הנבחרת: "לצערנו הוא עזב אחרי שנה מעולה, הוא נפגע באימון. לא אכפת לי ממה שהפמליה שלו אומרת, הם עשו את הדבר הנכון. התחלנו וסיימנו את המונדיאל עם 14 שחקנים והוא המשיך להתאמן רק אחרי שנגמר המונדיאל. חבל שהוא לא שיחק, אבל יכול להיות שבלי הפציעה לא היינו מקבלים כל כך הרבה מאוליבייה ז'ירו".

תגובה (אולי מרומזת) לדברים של לה גראט הגיעה מכיוונו של קיליאן אמבפה. כוכב נבחרת צרפת, שמאוד קרוב לזידאן באופן אישי, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זידאן הוא צרפת, לא מזלזלים בכבודה של אגדה בצורה הזאת". הציוץ הזה ליותר מחצי מיליון צפיות תוך דקות ספורות, עם יותר מחמשת אלפים לייקים.