הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: דידיה דשאן יאמן את צרפת לפחות עד 2026

המאמן ידריך את הטריקולור גם ביורו ובמונדיאל הבא בארצות הברית, מקסיקו וקנדה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.23 - 12:21

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.הוא הוביל את צרפת לזכייה במונדיאל 2018, בליגת האומות והיה רחוק דו קרב פנדלים מוצלח מול ארגנטינה כדי להניף את גביע העולם כמאמן בפעם השנייה ברציפות ומתברר שלדידיה דשאן יש עדיין טעם של עוד. ההתאחדות הצרפתית הודיעה שהמאמן ימשיך להדריך את הטריקולור לפחות עד 2026 - אז ייערך המונדיאל בארצות הברית, מקסיקו וקנדה.

מדובר למעשה בהחלטה די מפתיעה בהתחשב בעובדה שנוצר הרושם שמונדיאל 2022 יהיה הטורניר האחרון של דשאן על הקווים. עם זאת, המסע המרשים שעברה צרפת תחת הדרכתו בקטאר שכללה, כאמור, הגעה לגמר ומרחק דו קרב פנדלים מזכייה נוספת, פתחה את התיאבון של ההתאחדות המקומית וכנראה גם את של דשאן עצמו.

דשאן, כידוע, זכה עם צרפת במונדיאל הראשון שלה בתור שחקן ולקח את תפקיד מאמן הנבחרת ב-2012, אחרי עזיבתו של לורן בלאן בתום היורו. תחתיו, הטריקולור הגיעו לגמר יורו 2016, זכו במונדיאל 2018 ובליגת האומות ב-2021 והגיעו עד לגמר מונדיאל 2022.

מי שתוכניותיו ככל הנראה נפגעו הוא מי ששיתף איתו פעולה בעבר בנבחרת צרפת, זינדין זידאן. אקס ריאל מדריד סומן כמועמד הטבעי לרשת את התפקיד, ובטקס כדור הזהב אף הכריז כי ישוב לאמן בעתיד הקרוב.

מאז שעזב את בירת ספרד בקיץ 2021 זידאן דחה לא מעט הצעות ממועדוני פאר כמו מנצ'סטר יונייטד, פריז סן ז'רמן ויובנטוס, במטרה אחת בלבד - לאמן את הטריקולור. בהנחה שלט יתבצע שינוי בעמדת המאמן בנבחרת צרפת, יהיה מעניין לראות אם זיזו ימתין, או ישנה תוכניות ובעתיד הלא רחוק נראה אותו עומד שוב על הקווים במועדון פאר.