הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכל חוץ ממקצועי: על פרישת בנזמה מהנבחרת

מחלוקת עוד מ-2014, מאבקי אגו ומחנאות בצרפת הובילו לפרידה הבלתי נמנעת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.22 - 11:15

מונדיאל 2022 ממשיך לייצר סיפורים גם לאחר שכבר נגמר. בצרפת ממשיכים להתעסק בקמפיין המכובד של הנבחרת הלאומית. אלופת העולם היוצאת הייתה קרובה מאוד לעשות היסטוריה ולזכות, לראשונה מזה 60 שנה, בגביע העולם בפעם השנייה ברציפות - אבל הפסידה בפנדלים לארגנטינה בגמר, וחזרה רק עם מדליית הכסף מהמונדיאל בקטאר. שם אחד שלא היה שם איתם היה כרים בנזמה, זוכה "כדור הזהב", שנפצע יום לפני פתיחת המונדיאל - ונעדר מהסגל.

אבל מאחורי הקלעים, מתברר, היה עימות גדול בהרבה - כאשר בנזמה עמד מצד אחד, ודשאן (יחד עם ההתאחדות הצרפתית), מנגד. העיתונאי רומן מולינה חשף הלילה (חמישי) פרטים חדשים על הסכסוך הקשה בין הצדדים, שהשאיר את הכוכב של ריאל מדריד בחוץ - ואף גרם להודעתו כי יפרוש מנבחרת צרפת. דעתה של הנבחרת הצרפתית לא היתה נוחה מבנזמה, בלשון המעטה.

כך למשל, שחקנים בנבחרת - ביניהם פול פוגבה ואנטואן גריזמן - לא אהבו את האפשרות שבנזמה ישוב לסגל הטריקולור, מתוך חשש שזה יגזול מהם את אור הזרקורים. באופן ספציפי, גריזמן לא היה מרוצה מכך שבנזמה הופיע בקמפיינים שליוו את הנבחרת ליורו האחרון, כאשר חשש שהדבר בא על חשבונו. וזה מצטרף לדיווחים שחלוץ אתלטיקו מדריד והוגו לוריס חששו שזה ישפיע על מעמדם כמנהיגים.

סיפור נוסף שחושף מולינה נוגע לשאלת הפציעה של בנזמה. לטענתו, הצוות הרפואי של ריאל מדריד טען שבנזמה החלים מהפציעה ממנה סבל, ויכול היה לחזור ולשחק - כך, למשל, בנזמה השתתף במשחק אימון פנימי שערכה ריאל, בזמן הפגרה. גם ההתאחדות הצרפתית התנגדה מאוד לבנזמה - היא דרשה מהשחקנים שלא לעשות לייק לפוסטים שפרסם בנזמה, ואף כעסו על אורליאן טשואמני - שהגן על בנזמה באחד הראיונות לתקשורת.

בין היתר, נטען שמאמן הנבחרת דידייה דשאן לא רצה שבנזמה יחזור לסגל לקראת יורו 2021, וזו לא היתה הבחירה הראשונה שלו. בסופו של דבר, בנזמה זומן - והנבחרת הודחה בשלב רבע הגמר, אחרי שהפסידה בפנדלים לשווייץ. בנוסף, בנבחרת המאבק בין אוליבייה ז'ירו לבנזמה הצטייר כ"אללה נגד ישו", אף על פי שבין שני החלוצים הוותיקים לא היה שום עניין אישי. הרומן בין בנזמה ונבחרת צרפת נגמר אחרי המונדיאל, והוא כבר לא יחזור. עם או בלי קשר, כעת נחשפים הפרטים על עומק הקרע.

על פי מולינה, בהתאחדות הצרפתית לא ידעו להכיל את בנזמה עוד בעבר, כאשר ב-2014 ביקשו ממנו לא לשתף שירי ראפ, כדי שלא ישפיע לרעה על השחקנים הצעירים לטענתם, וב-2016 דשאן הבטיח לו שיזומן ליורו, אך בהמשך טען שהופעלו עליו לחצים לא לעשות זאת.

במקביל, לפי דיווחים בצרפת ליאו מסי פנה לראשי פ.ס.ז' בבקשה לקיים טקס בפארק דה פראנס בו יציג לאוהדים את גביע העולם, אך נדחה על ידי המועדון הפריזאי. לפי הנאמר, בקבוצה חוששים מפרובוקציה מול הקהל הצרפתי וקיליאן אמבפה, מה שנראה שהוביל להחלטה בסופו של דבר.