הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אגו ותככים: מה הוביל לפרישת כרים בנזמה מנבחרת צרפת?

במדינה חשפו את המתיחות בנבחרת, מדוע פבאר נמחק והתפנית סביב עתיד דשאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.22 - 07:31
(Anthony Dibon/Icon Sport via Getty Images)
(Anthony Dibon/Icon Sport via Getty Images)

אחרי גמר שבעיני רבים נחשב לגדול בהיסטוריה, נבחרת צרפת איבדה את כתר אלופת העולם לארגנטינה. אך מתברר שלמרות היכולת הטובה שהביאה אותה עד לגמר, לא הכל היה ורוד בנבחרת של דידייה דשאן, דבר שבא לידי ביטוי בפרישה של כרים בנזמה אתמול מנבחרת צרפת.

כזכור, קפטן ריאל מדריד נפצע ממש לפני תחילת הטורניר, ובסופו של דבר עזב את מחנה הנבחרת, מה שבהמשך נטען שהיה בניגוד לרצונו. על פי העיתונאי הצרפתי רומן מולינה, שחקנים רבים בנבחרת לא סומכים על הצוות הרפואי, ואף יצרו קשר עם הרופאים בקבוצותיהם במהלך הטורניר.

הצוות הרפואי של הנבחרת נמצא במתיחות עם צוותים רפואיים של כל מיני מועדונים, בין היתר של ריאל מדריד, במיוחד בכל הנוגע לבנזמה. בסופו של דבר, הצוות בנבחרת הצרפתית הוחלט שהחלוץ ישוב למדריד, אלא שהסיבות כפי שזה נראה לא היו רפואיות.

על פי מולינה, בצרפת חששו שהנוכחות של בנזמה, אם יישאר ולא ישחק בעקבות הפציעה, תעכיר את המצב בחדר ההלבשה של הטריקולור. בצרפת כאלה שלא ממש השלימו עם חזרתו של החלוץ למדים הלאומיים לפני כשנה וחצי, ביניהם הוגו לוריס ואנטואן גריזמן שראו עצמם כמנהיגים של הנבחרת ולא רצו שחקן עם פרופיל כמו שלו.

ענייני אגו, כל אוהד יודע, הם דבר שכיח בחדרי הלבשה עמוסי כוכבים, בעיקר כאלה שנחשבים לגדולים בעולם, אלא שבצרפת נטען שגם דשאן עצמו נפגע מבנזמה, לאחר שהחלוץ לא הזכיר אותו בנאום הזכייה שלו בכדור הזהב.

בנוסף, היו גם שחקנים שהביעו תמיכה בבנזמה וננזפו על כך, בין היתר על פי מולינה, בעקבות העובדה שבהתאחדות הצרפתית הפכו את קפטן ריאל מדריד לשעיר לעזאזל, ואחרי היורו האחרון היו מי שחשבו שבמקרה של כישלון כזה או אחר, אפשר יהיה להאשים אותו. על פי דיווח אחר בצרפת נטען שבנזמה החליט לפרוש מהמדים הלאומיים ברגע שנטש את המחנה, והמתין עם ההחלטה עד לסיום הטורניר.

מי שלא הייתה לו בעיה עם בנזמה, למרות דיווחים רבים, הוא דווקא אוליבייה ז'ירו. החלוץ הוותיק של מילאן הוא אומנם המתחרה שלו על העמדה, אך על פי מולינה לא הייתה ביניהם מתיחות וז'ירו אף הציע לדשאן לשלב את שניהם.

עניין נוסף היה בנז'מן פבאר. מי שהיה שחקן הרכב בזכייה הצרפתית ב-2018, שותף רק במשחק הראשון בקטאר, ומאז נמחק לחלוטין על ידי דשאן. על פי הדיווח, למרות שבעבר נחשב לאחד מחביביו של המאמן, הוא לא תמיד נשמע לצוות המקצועי והשיא היה במונדיאל כשירד לספסל והרשה לעצמו להעיר לא מעט הערות על חבריו לנבחרת, דבר שעורר את זעמו של הצוות המקצועי וגרם לאווירה רעה. בנוסף נטען כי בעקבות העובדה שהוא מקורב לעיתונאים, ביניהם לואיק טנזי מ"ל'אקיפ", והוא הואשם בהדלפות.

ומה עם עמדת המאמן? על פי מולינה, לפני המונדיאל דשאן הודיע למספר שחקנים שהז הטורניר האחרון שלו, ובהתאחדות כבר סימנו את זידאן כמחליפו, מסיבות מקצועיות כמובן, אך גם מסיבות פוליטיות, במטרה לכסות על שחיתויות ושערוריות.

זידאן שחולם לאמן את הנבחרת כבר דחה הצעות עתק, בין היתר ממנצ'סטר יונייטד ומפריז סן ז'רמן. אלא שכעת, בעקבות ההצלחה בקטאר, יש בהתאחדות מי שלא ממש ממהרים להיפרד מדשאן, ובעקבות חילוקי הדעות למעשה משאירים את ההחלטה בידיו של המאמן עצמו. כזכור, אתמול פורסם ב"ל'אקיפ" שאם דשאן יחליט להישאר, הוא ירצה חוזה עד 2026.