הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אם יבחר להמשיך: דשאן ירצה חוזה עד 2026

דיווח: המאמן, שיהיה מי שיחליט על עתידו, ייפגש עם ההתאחדות בחודש הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.12.22 - 21:13

עוד לפני שנשמעה שריקת הפתיחה בקטאר, נראה היה שתהיה התוצאה אשר תהיה, המונדיאל יהיה האחרון של דידייה דשאן כמאמן נבחרת צרפת. כעת, אחרי ההפסד לארגנטינה בגמר, ההחלטה נמצאת בידיים של דשאן, ועל פי "ל'אקיפ", הוא עשוי להישאר עד למונדיאל הבא. 

דשאן, שרשם עלייה שנייה ברציפות לגמר המונדיאל, יהיה מי שיחליט על עתידו. על פי הדיווח, אם יחליט שהוא רוצה להישאר בתפקידו, הוא יבקש לנהל מו"מ על חוזה עד 2026, ולא רק עד היורו הקרוב ב-2024.

נשיא ההתאחדות הצרפתית, נואל לה גראט, ייפגש בחודש הבא עם דשאן, ולאחרונה אמר שהמאמן יוכל לקבל החלטה לגבי עתידו אם אלופת העולם תגיע לפחות לחצי הגמר. וב"לה פריזיאן" פורסם לאחרונה שהמאמן רוצה להישאר בתפקיד לפחות עד 2024, זאת אם צרפת תגיע לגמר בקטאר, דבר שאכן קרה.

דשאן עצמו אישר אחרי רבע הגמר על אנגליה ב-RMC שההחלטה על עתידו תהיה שלו: "זה בידיים שלי, אני אצטרך להחליט. נשחק בחצי הגמר ונראה מה יהיה. כל דבר בזמנו. יהיה נהדר לעמוד במטרות של ההתאחדות, ואני רוצה להתענג על הניצחון הזה שרק השגנו".

אם דשאן אכן יישאר בתפקיד, מי שתוכניותיו ייפגעו הוא מי ששיתף איתו פעולה בעבר בנבחרת צרפת, זינדין זידאן. אקס ריאל מדריד סומן כמועמד הטבעי לרשת את התפקיד, ובטקס כדור הזהב אף הכריז כי ישוב לאמן בעתיד הקרוב. עוד פורסם כי אם זידאן ימונה לתפקיד, כרים בנזמה עשוי לחזור בו מפרישתו מהמדים הלאומיים.

מאז שעזב את בירת ספרד בקיץ 2021 זידאן דחה לא מעט הצעות ממועדוני פאר כמו מנצ'סטר יונייטד, פריז סן ז'רמן ויובנטוס, במטרה אחת בלבד - לאמן את הטריקולור. בהנחה שלט יתבצע שינוי בעמדת המאמן בנבחרת צרפת, יהיה מעניין לראות אם זיזו ימתין, או ישנה תוכניות ובעתיד הלא רחוק נראה אותו עומד שוב על הקווים במועדון פאר.