הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם גבריאל בטיסטוטה בכה: "שמח בשביל מסי"

צפו: חלוץ העבר דמע. וגם: החגיגה אל תוך הלילה וההקדשות למראדונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.12.22 - 09:12
(Getty)
(Getty)

תגיות: מונדיאל 2022

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.

 
36 שנה. זה הזמן שבו חיכו בארגנטינה לרגע הזה. 36 שנה שהם מדברים על המונדיאל ההוא, ב-1986, של דייגו ארמנדו מראדונה. 36 שנה, ואינספור אכזבות, אינספור רגעים כואבים. 36 שנה, ועם ליאו מסי אחד, היורש של אותו מראדונה, מי שניסה פעם אחר פעם להוביל את האלביסלסטה אל הארץ המובטחת. 36 שנה, ואתמול (ראשון), הרגע הגדול סוף סוף הגיע, במשחק כדורגל שאף אחד מאיתנו לא ישכח לעולם

בארגנטינה, באופן טבעי, פשוט לא רוצים להתעורר ולא רוצים להירגע. "הסיוט היפה ביותר בעולם", נכתב ב-'TYC'. "תצעקו את זה חזק. אל תפסיקו לצרוח. ארגנטינה היא האלופה, ולא סתם האלופה. היא האלופה אחרי הגמר הגדול ביותר בכל הזמנים. תבכו. תבכו בשקט, כולנו בוכים עם דמעות של שמחה. זה היה יכול להיות סיוט ודמעות של עצב. זה הסיוט היחידי עם סוף שמח. זה היה סוף צודק, הקבוצה הכי טובה באליפות זכתה".

אבל הסיפור של המשחק, של הגמר הזה, של הטורניר כולו ושל כל מה שקדם לו, היה ה'ריקוד האחרון', של ליאו מסי. "סוף סוף ליאו, אתה ראוי לזה", נכתב בטור מערכת ב'מארקה'. היינו שם ב-2006, ב-2010, בגמר ב-2014 ובמפח הנפש ב-2018. אף פעם לא ויתר, והיום, זה סוף סוף קרה. תמיד היית בראש הפירמידה, היום גם יש קונצנזוס. היום אתה יושב בראש הפלאנטה של הכדורגל, ליד דייגו. אלוהי הכדור".

השם של דייגו חזר לאורך כל החגיגות, ויחזור גם בזמן הקרוב. כשנתיים אחרי מותו, הצל של מראדונה תמיד ימשיך להיות מעל הנבחרת הזאת, והפעם זה סוף סוף נגמר בחיוך. תמונות של דייגו ליוו את הקהל הארגנטינאי לאורך כל הטורניר, ברחובות נאפולי יצאו מאות תושבים לחגוג וקראו בשמו של הכוכב המנוח, וגם המאמן ליונל סקאלוני דיבר עליו בסיום.

"לפתע נזכרתי שהוא לא איתנו. למזלנו, הצלחנו לזכות בגביע הזה. חלמנו על הרגע הזה הרבה זמן, וזה הגיע לנו. אנחנו מדינה שכל כך אוהבת כדורגל...אני מקווה שהוא הסתכל עלינו מלמעלה והיה מאושר. אין ספק, אם היית חי, היית האוהד מספר אחת שלנו".

בפוסט שכתב בחשבון האינסטגרם שלו, הבטיח מסי לאוהדים בארגטינה, "בקרוב מאוד נחגוג אתכם...". אז מתי אמורים להגיע הגיבורים החדשים של המדינה הביתה? על פי לוח הזמנים ואם הכל יילך כמתוכנן, אלופת העולם שתבצע בדרך עצירה במדריד, תגיע לבואנוס איירס בסביבות 19 בערב שעון מקומי, ובוודאי תתקבל בכבוד ובקבלת פנים של מלכים.

גם גבריאל בטיסטוטה, חלוץ העבר הגדול של ארגנטינה, לא יכול היה לעצור את הדמעות לאחר הזכייה של נבחרתו. בעת פאנל טלוויזיוני נצפה בטיסטוטה, שניסה לזכות שלוש פעמים בגביע ולא הצליח, מתרגש ודומע: "כולנו נלחמנו כדי להיות אלופי עולם. אני שמח בשביל מסי, כולם רצו שארגנטינה יזכו וזה הורגש".