הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוף עידן: סרחיו בוסקטס פרש מנבחרת ספרד

הקשר, שהיה חלק מתור הזהב של לה רוחה והזכיה במונדיאל 2010, נפרד אחרי 15 שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.22 - 14:03

יורו 2008, מונדיאל 2010, יורו 2012 - דור הזהב של נבחרת ספרד עשה היסטוריה בקנה מידה אירופי ועולמי עם שלוש זכיות רצופות בטורנירים גדולים וכעת צלע חשובה מאוד בימים ההם נפרדת. סרחיו בוסקטס הודיע על פרישה מנבחרת ספרד אחרי 15 שנים, מה שאומר שלא יהיו יותר אלופי עולם שילבשו את מדי לה רוחה.

"אחרי 15 שנים ו-143 משחקים, הגיע הזמן להגיד שלום לנבחרת. אני רוצה להודות לכל האנשים שהלכו איתי בדרך הארוכה הזו: מוויסנטה דל בוסקה, שנתן לי את ההזדמנות בהתחלה, ללואיס אנריקה שגרם לי להנות עד לשנייה האחרונה שלי", כתב בוסקטס. "אני רוצה להודות גם לאמון שקיבלתי מז'ולן לופטגי, פרננדו היירו ורוברט מורנו וכל צוות האימון שלהם וכמובן שלכל אחד מחבריי לנבחרת, לצידם נאבקתי לקחת את ספרד למקום אליו היא שייכת, עם יותר ופחות הצלחות, אבל תמיד עם גישה של לתת את הכל עם גאווה גדולה".

"אני מודה לכל האוהדים על התמיכה היומית שקיבלתי, במיוחד כשהדברים לא הלכו לכיוון הצפוי, זה הזמן בו צריך את מירב התמיכה וחייבים להיות מאוחדים. תודה לכולכם, וכמובן גם למשפחה שלי. זה היה כבוד לייצג את המדינה שלי ולקחת אותה לגבהים, להיות אלופת העולם ואירופה, להיות קפטן ולשחק כל כך הרבה משחקים".

"אתגעגע מאוד לנבחרת, לפגוש את החברים, לקחת חלק באימונים ובמשחקים, לצעוק ביחד, לשמוע את ההמנון הלאומי או להרגיש את האהבה של כל ספרד. אני מאחל לחברים ולמאמן החדש לואיס דה לה פואנטה את כל ההצלחה שבעולם. עכשיו אהיה עוד אוהד".

בוסקטס ערך את הופעת הבכורה שלו בנבחרת ב-2009 והיה כמובן שחקן הרכב בזכייה במונדיאל 2010 בדרום אפריקה וביורו 2012 באוקראינה ופולין והרכיב את חוליית הקישור האימתנית עם צ'אבי ואנדרס אינייסטה. הקשר היה למעשה השריד האחרון מאותה זכייה בגביע העולם מבין אלה שהיו בסגל של לואיס אנריקה לקטאר וכעת, שבוע וחצי לאחר ההדחה הוא תולה את הנעליים.