הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שווה את זה: המענקים של קרואטיה ומרוקו

קרואטיה ומרוקו יפגשו במשחק לפרוטוקול בקטאר אחרי ששתיהן הפסידו בחצי הגמר. למה הוא קיים? ההסבר המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.22 - 18:54

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.קרואטיה ומרוקו אמנם איבדו סיכוי לזכות במונדיאל אחרי ההפסדים לארגנטינה ולצרפת בחצי גמר המונדיאל, אך נפגשו היום (שבת) למשחק על המקום השלישי במונדיאל, שהסתיים ב-1:2 קרואטי.

משחק זה, במשך שנים, כונה "המשחק המיותר בתולדות הספורט". למרות זאת, פיפ"א מתעקשת לקיים אותו שנה אחרי שנה מאז 1954. ההסבר, ככל הנראה, כלכלי.

לפי ה"אס", פיפ"א מקבלת סכום כסף גדול יותר מהמשחק הודות לזכויות השידור ברחבי העולם. הודות למשחק זה יש 64 משחקים במונדיאל ולא 63, מה שעשוי להשפיע על הערכות צוותי השידור השונים לפי כלי התקשורת הספרדי. משחק זה נחשב למשחק שמושך רייטינג גבוה יותר מחלק ממשחקי הבתים, הודות לעניין הציבורי במונדיאל עצמו.

במקביל, קרואטיה הבטיחה 27 מיליון דולר בעוד מרוקו קיבלה 25 מיליון, סכומים שעשויים להיות משמעותיים להתאחדויות בקרואטיה ובמרוקו. המקום השני מרוויח 30 מיליון דולר והראשון 42 מיליון.

באופן מסורתי, אגב, משחקים אלו כוללים כמות שערים גבוהה. ב-2010 ראינו את גרמניה מנצחת 2:3 את אורוגוואי, בעוד ב-2002 הובקע השער המהיר בתולדות המונדיאלים אחרי 11 שניות בלבד וטורקיה ניצחה בתוצאה זהה את דרום קוריאה. ב-2018 המשחק הסתיים ב-0:2 לאנגליה על בלגיה, בעוד ב-2014 הולנד ניצחה 0:3 את המארחת ברזיל.

הפעם האחרונה בה המשחק הסתיים ב-0:1 הייתה ב-1974, וייתכן שגם הפעם נראה משחק התקפי בין שתי המפתיעות של הטורניר שרוצות מעין פרס ניחומים. קרואטיה כבר ניצחה במשחק על המקום השלישי בעבר, 1:2 על הולנד, בעוד מרוקו עלתה לראשונה בתולדותיה בחצי הגמר ותרצה לסיים עם טעם טוב.

בעוד בטורנירי כדורגל אחרים אין משחק על המקום השני, הקרב על "מדליית הארד" של המונדיאל מזכיר במידה מסוימת את האולימפיאדה, בה יש 3 מקומות על הפודיום ולמעשה בתי ניחומים שלמים באומנויות הלחימה השונות. זה עקרון דומה כאן: משחק שימשוך כמות צופים רבה מסביב לעולם, גם אם מדובר במשחק לפרוטוקול בלבד.

האזינו >>>