הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שלב אחר שלב: האירועים שהובילו לגול של תיאו הרננדז

ההטעיה החכמה של אנטואן גריזמן, התפקיד של אוליביה ז'ירו והשמירה על קיליאן אמבפה שפינתה את המגן לחלוטין. שער קבוצתי נהדר של צרפת מול מרוקו סלל את דרכה לגמר. כך זה קרה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.12.22 - 08:55

המהלך בדרך לשער של הרננדז ב-00:38

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן
.גאונות אחר גאונות. נבחרת צרפת העפילה לגמר המונדיאל תודות ל-0:2 על מרוקו ולמרות שהיה נראה שהיא לא ממש הרשימה, השערים שכבשה ובעיקר הראשון, היה מלאכת מחשבת. תיאו הרננדז היה זה שהרעיד את הרשת של יאסין בונו עם בעיטה נהדרת וכששמים לב לאירועים שהובילו לאותו הרגע מבינים עד כמה הטריקולור חזקה.

צרפת, למרבה ההפתעה, לא הרבתה לגעת בכדור והחזיקה בו רק 39 אחוזים מהזמן. נבחרת הטריקולור נתנה למרוקו את הכדור בעיקר לאור העובדה שבמשחקים שלה מול ספרד ופורטוגל היא לא הייתה הקבוצה היוזמת והתבלטה בהתקפות מעבר, ולמעשה חסמה את הכוח העיקרי שלה.

למרות זאת, בדקה החמישית הייתה זו צרפת שהניעה את הכדור כל הדרך לשער. זה התחיל עם רפאל וראן, שהוביל את ההתקפה ממרכז המגרש ואז הגיע רגע הגאונות הראשון של אנטואן גריזמן. רבות דובר על ההסטה של כוכב אתלטיקו מדריד מעמדת החלוץ לקישור, אבל במהלך הזה הוא דווקא היה בחלק הקדמי.

בזמן שווראן עם הכדור, גריזמן מתרחק מעט מהשער ומושך איתו את ג'וואד אל יאמיק, אבל בפעולה אחת זריזה משנה את הכיוון בתיאום מושלם עם המסירה של בלם מנצ'סטר יונייטד להאלף ספייס (השטח שבין האגף למרכז). בלם ויאדוליד מאבד שיווי משקל ואת הקשר/חלוץ הצרפתי שנותר חופשי ונכנס לרחבה (1).

על אף שלא כבש הפעם, גם לאוליביה ז'ירו יש חלק חשוב במהלך שהוביל לשער. במקביל לכניסה של גריזמן לרחבה, החלוץ מבצע תנועה לעומק מה שלמעשה דוחק את קו ההגנה ומרווח את השטח בין הקווים (2). בשלב הזה, קיליאן אמבפה נכנס לאותו השטח כדי לקבל את המסירה מגריזמן.

אמבפה הגיע לכדור, אבל יכול מאוד להיות שאם היה עושה זאת מוקדם יותר, שחקני ההגנה מרוקו לא היו מספיקים לחסום אותו. בכל מקרה, כוכב צרפת זכה לשמירה הדוקה במיוחד עם חמישה שחקנים שהגיעו לסגור אותו וברגע הבעיטה השנייה שלו נמצאים שבעה אדומים ירוקים באסופה יחד עם ז'ירו (3).

תיאו הרננדז ניצל זאת כדי להגיע לכדור שניתז לעברו, נותר לבד לגמרי ומעלה את צרפת ל-0:1 בדרך לניצחון (4). מהלך קבוצתי שעשה את ההבדל כבר בשלב מוקדם של המשחק והוביל אותו לכיוון של הטריקולור.