הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוקה מודריץ': "שופט אסון, מהגרועים שיש"

צפו. כוכב קרואטיה כעס בסיום. דאליץ' הודה: "אולי הסוף של דור הזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.22 - 08:49

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.נבחרת קרואטיה שבורת לב אחרי ההדחה אתמול (שלישי) מהמונדיאל. הקרואטים הפסידו 3:0 לארגנטינה ועוד יכולים לזכות במקום השלישי, במשחק בו יפגשו את המפסידה בין צרפת למרוקו.

לוקה מודריץ', במשחקו האחרון ככל הנראה במונדיאל, יצא בביקורת קשה על השופט דניאלה אורסאטו: "לדעתי הפנדל הראשון לא היה. אני לא אוהב לדבר על שיפוט, אבל זה אחד השופטים הכי גרועים שפגשתי, ואני לא מדבר רק על היום. הוא שפט אותי כמה פעמים ואף פעם אין לי זכרונות טובים ממנו. הוא אסון".

המאמן זלאטקו דאליץ' אף הודה: "אולי זה הסוף של דור הזהב הקרואטי. חלק מהשחקנים התבגרו ונראה מה יקרה ב-2026. חלק מהשחקנים המבוגרים יותר בנבחרת ייפרדו ממנה רק אחרי היורו ב-2024 והחוזה שלי מסתיים אחריו. אני רוצה לאמן ביורו".

חלק מאותם שחקנים, ככל הנראה, כבר לא יזכו במונדיאל. לוקה מודריץ' בן 37, איוון פרישיץ' ודז'אן לוברן בני 33 וככל הנראה במונדיאל האחרון בקריירה, בעוד יש ספק גדול בקשר לאנדריי קרמאריץ' בן ה-31 ולמרסלו ברוזוביץ' בן ה-30.

במדינה דיווחו כי בסיום דומיניק ליבאקוביץ' (בן ה-27) ניחם את יושקו גבראדיול, שהתפרק בחדר ההלבשה אחרי ההפסד והמשחק בו התקשה לשמור על ליאו מסי. גבראדיול, בשונה מחלק משחקני הדור הוותיק, בן 20 וישחק במונדיאלים נוספים.

למרות ההפסד והמשחק בו התקשו, במדינה שמרו על גישה חיובית: "אי אפשר לבקש יותר מהסגל הזה, הוא עשה מעל ומעבר. למרות זאת, פחדנו ממסי ובסוף חוליאן אלבארס הכריע. אי אפשר לבקש יותר מלוקה מודריץ' ומדור נהדר". קרואטיה כזכור הפסידה בגמר מונדיאל 2018 והודחה בשמינית הגמר של יורו 2016 ויורו 2020.

"כל העולם כתב רק על איש אחד. דומיניק ליבאקוביץ' היה האיש הטוב ביותר פעם נוספת, אבל אנחנו גאים בארגנטינאים", נכתב ב-"Vecernji List" המקומי.