הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

במקביל לרומא? פורטוגל פנתה לז'וזה מוריניו

דיווח: בסלסאו רוצים את המאמן האגדי, ומוכנים שימשיך בתפקידו באיטליה. המועמדים הנוספים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.12.22 - 13:41

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

סיום דרכו של פרננדו סנטוס בנבחרת פורטוגל נראה כמו עניין של זמן בלבד, ובהתאחדות המקומית כבר מחפשים לו מחליף על הקווים של הסלסאו,כאשר על פי פרסומים בפורטוגל ובאיטליה, השם המבוקש ביותר הוא ז'וזה מוריניו.

המאמן הפורטוגלי המצליח בכל הזמנים נמצע בעיצומה של עונתו השנייה ברומא, ומחזיק בחוזה עד קיץ 2024. עם זאת, על פי הדיווח, בפורטוגל לא מתכוונים לתת לדבר להוות מכשול עבורם ומוכנים להציע לו שיאמן את הג'אלורוסי במקביל לתפקידו בנבחרת.

יש לציין שמוריניו בן ה-59 הביע לא פעם בעבר את העדפתו לכדורגל מועדונים והעבודה היומיומית, והזכיר את גיל 70 כזמן שבו ירצה לעבור לאמן נבחרות, ויהיה מעניין לראות אם יחליט לשנות את דעתו.

בכל מקרה, מוריניו אינו המועמד היחיד לתפקיד, ומי שנחשב לבעל סיכויים רבים להתמנות הוא רוי ז'ורז'ה, מאמן הנבחרת הצעירה, בדומה ללואיס דה לה פואנטה בנבחרת ספרד.

הפורטוגלי בן ה-49 מאמן את הנבחרת הצעירה מ-2010, והגיע איתה פעמיים לגמר אליפות אירופה (2015 ו-2021)  אך הפסיד בשניהם. הוא מכיר רבים מהכוכבים הצעירים של פורטוגל, כמו ויטיניה, גונסאלו ראמוס ורפאל לאאו.

שמות נוספים שהועלו הם אבל פריירה שמאמן כיום את פלמייראס, שאיתה זכה פעמיים בגביע ליברטדורס ומועמד גם לאמן את נבחרת ברזיל. גם אנדרה וילאש-בואש, שנחשב בעבר ליורשו של ז'וזה מוריניו, הוזכר כמועמד.