הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסר לפאטי? "יש שחקן אחד שלא עמד בציפיות"

לואיס אנריקה בראיון לאחר שעזב את ספרד: "הייתי מזמן שוב 25 מ-26 השחקנים שזימנתי". ומה הלאה? "עכשיו אני רוצה לאמן קבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.12.22 - 23:18

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.

לואיס אנריקה מתחיל להתרגל לחיים לאחר סיום דרכו בנבחרת ספרד. המאמן, שהודח עם לה רוחה לאחר פנדלים נגד מרוקו בשמינית הגמר, התארח לראיון בטוויץ' אצל כוכב הרשת הספרדי איבאי יאנוס, ובו דיבר על שעבר בשבועות והחודשים האחרונים.

"אחרי היורו הציעו לי לחדש את החוזה, אבל אמרתי להם לא", סיפר, "רציתי שקודם כל המונדיאל יגמר. הפעם הם פשוט אמרו לי שהחוזה לא יוארך. חשבתי לעשות את ההחלטה הזאת בעצמי אבל זה לא היה נחוץ. אני עצוב שלא הצלחנו להשיג אף תואר, הייתה לנו חבורה איכותית ואני האמנתי שיכולנו לקחת את המונדיאל. היה לנו סיכוי טוב, אני מרגיש רע בשביל השחקנים".

"היינו יותר טובים ממרוקו במשחק שלנו", שיחזר, "אבל הם שיחקו מצוין הגנתית ולא הצלחנו ליצור הזדמנויות. בזמן בעיטות הפנדלים הייתי לחוץ. ישבתי על הספסל והסתכלתי על לוח התוצאות ועל היציעים. כשראיתי את התגובות של האוהדים ביציע הבנתי מה קורה על כר הדשא. זה מונדיאל מצוין של מרוקו. צפיתי במשחק של מרוקו נגד פורטוגל, הם הגיעו רחוק וזה הגיע להם. מדובר במאורע היסטורי".

בנוסף, המאמן נשאל על ידי אחד הגולשים על דברים שהיה שהיה משנה בדיעבד, והפתיע: "הייתי נותן לפאבלו סראביה לשחק יותר, זה הגיע לו". בנוגע לזימונים, לוצ'ו סיפק התבטאות שגרמה לתהיות רבות בספרד: "הייתי מזמן שוב 25 מ-26 השחקנים שזימנתי, היה אחד שלא עמד בציפיות שלי". אחת ההשערות הייתה שמדובר באנסו פאטי, שלא זכה לקרדיט רב מהמאמן בקטאר.

לאחר מכן, דיבר המאמן על הצעדים הבאים שלו בקריירה: "עכשיו אני חופשי ויכול להחליט לעשות מה שטוב לי. אני רוצה לאמן, אני רוצה לאמן קבוצה שאוכל לפתח אותה בצורה שלא הייתה אפשרית כשמאמנים נבחרת, אחכה לעונה הבאה. עכשיו זה הזמן לברך את לואיס דה לה פואנטה, קורים לו דברים טובים וזה מגיע לו, אני שמח בשבילו".

"אני לא הקשבתי לאף אחד שהתקשר אליי", התייחס לביקורת שספג במהלך התקופה, "התקשורת לא בילתה 10% מהזמן שאני והצוות שלי הקדשנו לכדורגל והם ממליצים לי על שחקנים. זה לא פשוט, אני והצוות שלי זימנו את השחקנים הטובים ביותר".

האזינו >>>