הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שופט ליצן. הגיע מהסיוטים הכי גרועים"

באנגליה הטיחו ביקורת קשה נגד סמפאיו, מגווייר תקף: "אין מילים להסביר כמה נורא הוא היה". במקביל, בממלכה חיזקו את סאותגייט: "הפך אותנו מקרקס לנבחרת עולמית. אסור שיעזוב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.22 - 08:00

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

כאב ואכזבה בצד אחד, גאווה לא קטנה בצד השני. נבחרת אנגליה סיימה אמש (שבת) את דרכה במונדיאל 2022 לאחר קרב אדיר והפסד 2:1 לצרפת. נבחרת שלושת האריות רשמה טורניר עם לא מעט הופעות איכותיות, וגם במשחק האחרון שלה לא הייתה רחוקה מלקיחת הכרטיס לחצי הגמר על חשבון אלופת העולם המכהנת.

"גארת סאותגייט לא יכול לעזוב עכשיו", תמכו במאמן ב'דיילי מייל', "הוא בוודאי שבור לב, אבל הוא הפך את הנבחרת שלנו מקרקס מהלך לנבחרת כדורגל ברמה עולמית. הכאב מההפסד הזה יימשך כמה זמן, במיוחד עבור המאמן, אבל אין אף אחד שיכול לקחת קדימה את אנגליה הצעירה כמו שהוא יכול".

"אנגליה הסתכלה בלבן של העיניים של צרפת וירדה מהמגרש עם ראש מורם", המשיכו, "סאותגייט בנה בית אמיתי, ומגיע לו להישאר בו לעוד קצת זמן. המאמן קיבל חץ בלב שלו ויקח זמן להתגבר על זה, אבל הכאב ישקע בסוף".

אגב, סאותגייט עצמו נשאל לקראת העתיד והגיב: "אנחנו נצטרך לשבת אחרי שנשוב לאנגליה, להסתכל מה היה טוב יותר ופחות. אנחנו נצטרך קצת זמן כדי לעשות את ההחלטה שכולם בטוחים שהיא ההחלטה הנכונה באמת".

נדמה שמהמשחק הזה אנגליה תצא עם אכזבה לא קטנה, אך גם עם ביקורת חריפה על פריירה סמפאיו, שופט המשחק, שקיבל ב'סקיי' את הציון 1 מתוך 10. "הוא צדק אולי בהחלטה אחת מבין כל ההחלטות שהיה צריך לקחת", נכתב, "הוא פספס כרטיס אדום להרננדס, עבירה על קיין על סף הרחבה וגם עבירה על סאקה במהלך שקדם לשער הצרפתי".

גארי נוויל ביקר בחריפות רבה יותר ואמר: "השופט הזה היה פשוט ליצן. זו תצוגת שיפוט מהסיוטים הכי גרועים. אני לא מאשים אותו בהפסד של אנגליה, אנשים יטענו שזה תירוץ, אבל הוא פשוט שופט רע".

בנוסף לנוויל, גם העיתונאי טים ויקרי ביקר: "הוא היה שופט כל כך רע. נדמה שזה תלוי פשוט את מי שופטים - אם זו ברזיל, אז כל נגיעה היא עבירה. השופט מכיר את העניין הזה וניסה לשחרר את המשחק, אבל בסוף הוא התבלבל מול עצמו ושכח מה זה בכלל המשמעות של עבירה".

לא רק הפרשנים, גם שחקני שלושת האריות זעמו על השיפוט. "אי אפשר להסביר כמה תצוגת השיפוט הזו הייתה גרועה", תקף הארי מגווייר, "מהדקה הראשונה ועד הדקה ה-15 התעלמו משש עבירות בערך. אני לא רוצה להתעמק יותר מדי. אם אגיד מה שאני רוצה אני אחטוף עונש".