הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תלוי בו: עתידו של סאות'גייט באנגליה

בהתאחדות רוצים שהמאמן ימשיך. נחשפה הסיבה בגינה בן ווייט חזר ללונדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.22 - 12:39
(Photo by Liu Lu/VCG via Getty Images)
(Photo by Liu Lu/VCG via Getty Images)

תגיות: מונדיאל 2022

אחרי שהגיעה במונדיאל הקודם לחצי הגמר, וביורו האחרון עד לגמר, נבחרת אנגליה חולמת על תואר ראשון מאז 1966, ועד כה, היא נראית נהדר במונדיאל. מחר (שבת, 21:00), מחכה לה המבחן הגדול ביותר שלה, כאשר תפגוש ברבע הגמר את אלופת העולם צרפת.

גארת' סאות'גייט מצליח לשמור לרוב על הסגל שלה מגובש ומרוצה, אבל ב'דיילי סטאר' חשפו כי בן ווייט, אחד השחקנים הטובים העונה של ארסנל, מוליכת הפרמיירליג, נטש את הנבחרת וחזר ללונדון, בעיצומו של המונדיאל.

הסיבה, כך על פי הדיווח, היא עימות של ווייט עם עוזר המאמן סטיב הולנד, מול יתר השחקנים במהלך אחד האימונים. הסיבה הרשמית בגינה ווייט, שלא שיחק כלל במונדיאל חזר הביתה, הייתה "סיבות אישיות", אך על פי ה'דיילי סטאר', הוא התקשה להתחבר עם יתר השחקנים ובצוות המקצועי לא היו מוכנים מרמת המוכנות שלו.

 

אך נראה שתקרית בן ווייט כאמור היא אירוע חריג ונדיר בסגל האנגלי, כאשר גארת' סאות'גייט מצליח לשמור על שביעות רצון גדולה גם בקרב מי שלא משחק. המאמן מוביל את נבחרת שלושת האריות לטורניר שלישי מוצלח ברציפות, ועל פי התקשורת האנגלית, להתאחדות הכדורגל המקומית אין ספק כי הוא צריך להמשיך בתפקיד.

על פי ה'דיילי מייל', בהתאחדות האנגלית משוכנעים שאין אף מועמד אחר שיכול לעשות עבודה טובה יותר, ולהצליח להחזיק בהשפעה כזאת על הסגל במשך כל כך הרבה זמן. עם זאת, בהחלט יכול להיות שסאותג'ייט יהיה זה שיחליט לעזוב.

על פי מרטין סמואל, אחד מכותבי הטורים הבכירים בתקשורת הספורט האנגלית, המאמן עשוי להחליט שזה הזמן לעזוב. אם הוא יזכה בטורניר, הוא יגיע לשיא שאין גדול ממנו. אם יפסיד לצרפת, אלופת העולם, הוא עדיין יכול לעזוב בראש מורם. עתידו של סאות'גייט כמאמן הנבחרת, תלוי קודם כל בו.