הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לואיס אנריקה עזב, דה לה פואנטה מונה

רשמית: אחרי האכזבה במונדיאל, המאמן של נבחרת ספרד עזב את התפקיד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.22 - 14:25

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.

ההדחה הכואבת ממונדיאל 2022 עשתה את שלה והיום (חמישי) ההתאחדות הספרדית הודיעה על סיום דרכו של לואיס אנריקה כמאמן הנבחרת לאחר ארבע שנים על הקווים. מחליפו הוא לואיס דה לה פואנטה, שמאמן את הנבחרת הצעירה של ספרד.

לפי ההודעה הרשמית: "ההתאחדות הספרדית רוצה להודות ללואיס אנריקה ולכל הצוות המקצועי שלו על השנים האחרונות בנבחרת. ההנהלה הספורטיבית של ההתאחדות החליטה שהגיע הזמן להתחיל פרויקט חדש שימשיך את מה שעשה אנריקה בשנים האחרונות".

מאז מינויו של אנריקה ב-2018 הנבחרת הספרדית הגיעה עד לחצי גמר יורו 2020 והצליחה להעפיל פעמיים לפיינל פור של ליגת האומות מתוך שלושה ניסיונות עימו. בסופו של דבר ההדחה מול מרוקו אילצה את ההתאחדות הספרדית לבצע שינוי.

מחליפו כאמור הוא לואיס דה לה פואנטה, שמאמן את הנבחרת הצעירה של ספרד. המאמן בן ה-61 עובד שנים רבות בהתאחדות הספרדית, כאשר בין 2013 ל-2018 אימן את הנבחרת עד גיל 19 וזכה איתה באליפות אירופה. ב-2018 עבר דה לה פואנטה לאמן את הנבחרת עד גיל 21 שגם איתה זכה באליפות אירופה ב-2019, וכן זכה במדליית הכסף במשחקים האולימפיים בטוקיו אחרי שהפסיד בגמר לברזיל, והתקווה היא שהוא ימשיך במסלול ההצלחות גם בנבחרת הבוגרת.

לואיס אנריקה נפרד: "הזמן עבר במהירות, אני רוצה להודות לכולם. השחקנים היו מדהימים וגם האוהדים. מגיעה תמיכה לנבחרת כך שלואיס דה לה פואנטה יוכל להגשים את מטרותיו, ואמוס ספרד!".

עוד שינוי בנבחרת ספרד: אלברט לוקה, חלוץ העבר, מונה למנהל הנבחרות במקומו של חוסה פרנסיסקו מולינה