הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מפחידה יותר ללא רונאלדו": טירוף פורטוגל

צפו בתקציר. ביום שאחרי ה-1:6 האדיר על שווייץ, בפורטוגל עסוקים בהצגת הנבחרת, בעוד בשאר העולם מדברים על הספסול של הכוכב, שהיה הראשון לעזוב את הדשא בסיום. וגם: ההתייחסות לפלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.22 - 06:21

התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.

היינו עדים אתמול (שלישי) לאחת מתצוגות הנוקאאוט המרשימות בתולדות המונדיאל כשפורטוגל מחצה 1:6 את שווייץ במפגן התקפי אדיר בהצגה של גונסאלו ראמוס בן ה-21, שכבש שלושער ובישל עוד אחד. למרות ההופעה הענקית של ראמוס, הנושא הכי מדובר במהלך ובסיום המשחק היה כמובן הספסול של כריסטיאנו רונאלדו. בעוד בפורטוגל התייחסו בעיקר לניצחון הגדול של הנבחרת, ברחבי העולם התעסקו לא מעט בכוכב.

"תצוגה קסומה של פורטוגל והיסטוריה של ראמוס. דומיננטיות - פורטוגל סיפקה הופעה שנכנסה לרשימת ההופעות הטובות ביותר בטורנירים גדולים", נכתב ב-"record" הפורטוגלי. גם ב-"maisfutebol" המקומי נכתב: "סוף סוף הכישרון התפרץ! פורטוגל דרסה 1:6 את שווייץ ועלתה לרבע הגמר".

גם ברחבי אירופה התייחסו לניצחון הענק ולא שכחו את רונאלדו: "פורטוגל הקריבה את כריסטיאנו כדי להבטיח מפגש עם מרוקו", נכתב ב-sport הספרדי. ב-as כתבו: "פורטוגל עפה למעלה ללא רונאלדו". ב-marca נכתב: "פורטוגל הוכיחה שהיא מפחידה יותר ללא רונאלדו". גם ב"דיילי מייל" האנגלי התייחסו לכוכב: "אין רונאלדו, אין בעיה! ראמוס כבש שלושער והצדיק לגמרי את הספסול של הכוכב".

גם בסקיי ספורטס כתבו: "הצגה אדירה של ראמוס שהחליף את רונאלדו, בדרך לשמינית. פורטוגל לא התחרט על ספסולו של הכוכב". בגזאטה האיטלקי נכתב: "ערב מדהים של גונסאלו ראמוס ופורטוגל. הוא שלח את כריסטיאנו לספסל והבקיע שלושער אדיר בדרך לשלב הבא".

ישר לאחר המשחק מאמן פורטוגל פרננדו סנטוס התייחס לספסול של הכוכב: "כריסטיאנו וראמוס שחקנים שונים. אין שום בעיה עם הקפטן שלנו. אנחנו חברים הרבה שנים, הוא משמש דוגמא של קפטן אמיתי".

בפורטוגל התייחסו גם לעובדה שכריסטיאנו היה הראשון לעזוב את כר הדשא לאחר המשחק. מיד לאחר הסיום הוא בירך את חבריו ואת היריבים וחיבק את ראמוס לאחר השלושער. לאחר מכן הוא הודה לאוהדים בזמן שחבריו היו יחדיו במרכז המגרש ומשם המשיך למנהרת השחקנים.

במיקס זון בסיום המשחק רונאלדו לא הרבה במילים, אך אמר שני דברים מעניינים. בראשון התייחס לשמועות על מעבר לאל נאסר כשענה בפשטות: "לא, זה לא נכון". הדבר השני שאמר היה בנוגע למצבו הבריאותי של פלה: "מאחל לו רק טוב, הוא המלך שלנו".