הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסיוט שלה: מספרי הפנדלים האיומים של ספרד

"לה רוחה" שוב עפה לאחר דו קרב חלש. וגם: הנתון ההגנתי האדיר של מרוקו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.22 - 19:55

רבים דיברו על כך שהספרדים "סידרו" לעצמם את המקום השני בשלב הבתים כדי לארגן לעצמם פגישה עם מרוקו בשמינית הגמר ומסלול נוח יותר בהמשך, אך היום (שלישי) המרוקאים הדהימו את "לה רוחה" והעיפו אותה ממונדיאל 2022 בקטאר לאחר 0:3 בדו קרב פנדלים (בתום 120 דקות מאופסות).

כזכור, גם המונדיאל הקודם של הספרדים הסתיים כבר בשלב שמינית הגמר אחרי הפסד בדו קרב פנדלים מול רוסיה המארחת. בכלל, הנבחרת הספרדית מתקשה מאוד בפנדלים לאורך ההיסטוריה, וההפסד היום היה הרביעי של "לה רוחה" מתוך חמישה קרבות פנדלים במונדיאלים.

כמו בפנדלים, כמעט בכל פעם שהספרדים מסיימים 90 דקות בתיקו במונדיאל הם יוצאים מאוכזבים בסופו של דבר. המשחק הערב היה השביעי של הספרדים שהגיע להארכה לאורך ההיסטוריה, ומתוך השבעה בחמישה הם יצאו כמפסידים, כמו הערב. הניצחון האחרון בהארכה כזכור היה מתוק במיוחד, בגמר מונדיאל 2010, אז אנדרס אינייסטה כבש בהארכה מול הולנד ונתן לספרדים זכייה ראשונה בהיסטוריה.

בצד השני עומדים כמובן המרוקאים, שרשמו ההעפלה היסטורית לרבע הגמר. זו הייתה הפעם השנייה בלבד שהמרוקאים משחקים בשמינית הגמר בתולדות המונדיאל, והפעם הראשונה שהגיעו להארכה ולפנדלים. הנתון המרשים ביותר שהמרוקאים רשמו עד כה בטורניר היא העובדה שהם ספגו שער אחד בלבד בארבעה משחקים, וגם הוא היה שער עצמי.