הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שמאל חזק". המספרים של קיליאן אמבפה ותיאו הרננדז

נבחרת צרפת בונה על העוצמה ושיתוף הפעולה של שני הכוכבים באגף שמאל נגד פולין. מיליק: "ההגנה תצטרך קטנועים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.12.22 - 11:18

התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן.

אלופת העולם צרפת תעשה בראשון (17:00) צעד נוסף במסע להגנה על התואר, כשתפגוש את פולין במסגרת שמינית גמר המונדיאל, בתקווה להימנע מהפתעה ומהדחה מוקדמת.

אחרי שהעלה הרכב משני נגד טוניסיה, במשחק שבסופו של דבר הסתיים בהפסד, דידייה דשאן צפוי לעלות שוב עם ה-11 החזקים שלו ויבצע תשעה שינויים, כאשר ז'ול קונדה יעלה בצד ימין של ההגנה, בעוד דאיו אופמקאנו ורפאל וראן יהיו שני הבלמים ותיאו הרננדז בצד שמאל.

עם הרננדז וקיליאן אמבפה, צרפת ככל הנראה נהנית מאחד מאגפי שמאל הכי מסוכנים במונדיאל הזה, אם לא הקטלני שבהם. תיאו אומנם הפך לשחקן הרכב בעקבות הפציעה של אחיו הגדול לוקאס, אך ב"ל'אקיפ" התייחסו לשיתוף הפעולה הפורה של השניים, תחת הכותרת "שמאל חזק".

מאז שתיאו זומן לראשונה לנבחרת צרפת, בספטמבר 2021, הוא בישל שלושה שערים לאמבפה, והוא שני רק לגריזמן שבישל ארבעה לכוכב פריז סן ז'רמן. בנוסף, החלוץ מסר למגן 10.2 מסירות מדויקות בממוצע למשחק במונדיאל הזה, יותר מלכל שחקן אחר, וגם הרננדז מסר לו 20.5 כדורים מדויקים למשחק, גם כאן, יותר מלכל שחקן אחר.

גם מהירות לא חסרה לשניים, כאשר מול דנמרק אמבפה רשם ריצה במהירות של 35.2 קמ"ש, והרננדז הגיע ל-33.7 קמ"ש. באותו משחק כזכור, המגן גם בישל לחלוץ בדקה ה-61 את השער הראשון של הטריקולור.

דידייה דשאן הסביר את ההחלטה: "ממה שאני רואה, הציוות של וראן ואופמקאנו הוא הטוב ביותר. איברימה קונאטה היה טוב מול טוניסיה, אבל טורניר כזה צריך שחקן מנוסה, אז וראן ישחק עם אופמקאנו לידו, שהיו לו שני משחקים טובים מאוד".

אורליאן טשואמני, שהיה מהבודדים מההרכב הראשון שפתחו נגד פולין, ימשך בקישור לצד אדריאן ראביו ואנטואן גריזמן שיחזרו, ובהתקפה נראה שוב את אוליבייה ז'ירו, עוסמאן דמבלה וכמובן קיליאן אמבפה.

לפולין אומנם יש שמות מוכחים בהתקפה, כמו רוברט לבנדובסקי וארקדיוש מיליק, אך חלוץ יובנטוס יודע שלהגנה שלו לא יהיה קל מול אמבפה: "יהיה קשה מול אחד השחקנים הטובים בעולם, שחקני ההגנה יצטרכו לרכוב על קטנועים כדי לעצור אותו".

בסך הכל, זו הפעם השנייה שפולין וצרפת נפגשות בתולדות המונדיאל, והראשונה מאז 1982, אז הפולנים ניצחו את הטריקולור במשחק על המקום השלישי. מנגד, צרפת בלתי מנוצחת בשבעת המשחקים האחרונים בין שתי הנבחרות - עם שלושה ניצחונות וארבעה הפסדים.

הרכבים משוערים
צרפת: הוגו לוריס; ז'ול קונדה, רפאל וראן, דאיו אופמקאנו, תיאו הרננדז; אורליאן טשואמני, אנטואן גריזמן, אדריאן ראביו; עוסמטן דמבלה, קיליאן אמבפה, אוליביה ז'ירו.

פולין: וויצ'ך שצ'זני; מאטי קאש, יקוב קיביור, קמיל גליק, ברטוש ברשינסקי; פיוטר ז'יילינסקי, כריסטיאן בייליק, גז'גוז' קריכוביאק, פז'מיסלב פרנקובסקי; ארקדיוש מיליק, רוברט לבנדובסקי.