הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דם, יזע ומסי". בעולם חגגו עם הכוכב

צפו בתקציר. בארגנטינה התמוגגו מההופעה: "הסיוט של אוסטרליה, הוא בשיאו". הדחיפה מהמשפחה: "גורמת לי להנות יותר". והיה גם מי שלא התרשם: "זה מסי? כששיחקתי נגדו בכיתי לאמא"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.12.22 - 10:15
התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

נבחרת ארגנטינה לא ליקקה דבש נגד אוסטרליה, אבל בשורה התחתונה היא עשתה את העבודה שהוטלה עליה. התכולים גברו הערב (שבת) 1:2 על אחת היריבה העיקשת, ובכך העפילו לרבע גמר מונדיאל 2022.

מי שהיה במוקד הניצחון הוא כמובן ליאו מסי, שפרץ את הסכר כשכבש את השער הראשון והציג משחק נהדר. ב"אולה" הוא קיבל את הציון 9 ונכתב: "כיבד בגדול את המשחק ה-1,000 שלו, ברגע שרק מרגש יותר ויותר. הוא בנה את המהלך שהוביל לשער, וכבש אותו בשמאל. כשהדברים הסתבכו, הוא פתח את המשחק כמו מול מקסיקו והוא רחוק שער מהשיא של באטיסטוטה. בכל פעם שהייתה צריכה להתמודד איתו, זה היה סיוט עבור ההגנה האוסטרלית. מסי בשיאו, דמות אדירה במגרש"

ב"מונדו דפורטיבו" הסתפקו בכותרת: "שוב מסי", וב"ספורט" נכתב: "מסיי התעופף לרבע הגמר". גם בעיתונים של מדריד פירגנו וב"אס" נבחרה הכותרת: "דם, יזע ומסי".

עם זאת, היו מי שהתלהבו פחות מההצגה של מספר 10. קשר העבר ההולנדי, רפאל ואן דר וארט שפגש את מסי במונדיאל 2006, וכן עם ריאל מדריד וריאל בטיס בליגה הספרדית, אמר בטלוויזיה בארצו: "זה מסי? אני שיחקני נגד ה-מסי, ותאמינו לי שהתפללתי וצרחתי לאמא שלי. אז, אי אפשר היה לעצור אותו. כיום אפשר".

"היה משחק בשליטה שלנו ואני חושב שיכולנו להכריע אותו עוד קודם", סיכם מסי, שרשם משחק מצוין וגם כבש שער, "סבלנו לקראת הסוף, אבל דיבו מרטינס הציל אותנו. עברנו ואנחנו שמחים. היה משחק מאוד פיזי, ואני שמח מאוד על הניצחון הזה ועל עוד צעד קטן קדימה. רצינו להיות כאן בגלל ההרגשה ובגלל מה שהאוהדים משדרים לנו אנחנו חייבים להישאר מאוחדים".

אחד הדברים שמניעים את מסי לאורך הקריירה הוא כמובן המשפחה שלו, שנותנת לו דחיפה במשחק הזה. אחד העיתונאים הראה לו את משפחתו חוגגת ביציע. "עכשיו הילדים שלי מודעים יותר למה זה המונדיאל, וזה גורם לי להנות ממנו יותר"' , אמר מסי. "מדהים לראות איך הם חווים את זה, זה מרגש מאוד. מההתחלה עד הסוף הם היו בראש שלי, עכשיו הילדים גדולים ואפשר לראות איך הם מבינים הכל, ואיך הם נהנים וסובלים, זה מיוחד. שאר המשפחה כבר הייתה במונדיאלים, אבל הם עוד לא".

 

דיבו מרטינס, שרשם הצלה ענקית בדקות הסיום, סיפר מצידו: "באמת סבלנו בגלל שהם לחצו אותנו. הם כבשו שער משום מקום וזה הקשה עלינו. זה המונדיאל הראשון שלי, אני מנסה לעשות את הטוב ביותר. אני רגוע על המגרש וזה הדבר החשוב ביותר. הולנד זו יריבה גדולה, עלינו לקחת אותה בחשבון. מסי מוביל אותנו קדימה וכשאנחנו צריכים אותו אנחנו גם צריכים לעזור לו".

גם חוליאן אלבארס חגג. "עשינו את מה שהיינו צריכים לעשות. סבלנו קצת, אבל הדבר החשוב היה לנצח ועשינו את זה. זו שמחה עצומה עבורינו ועבור כל הארגנטינאים", אמר וסיפר על השער שלו, "אני תמיד מנסה ללחוץ גבוה והפעם הצלחנו להוציא את הכדור מהרגליים של השוער".

"מסי יכול להמשיך לחלום", היללו במולדתו של הפרעוש, שהתכבד בשער הראשון שלו אי פעם בשלבי הנוקאאוט במונדיאל. "הדקות האחרונות היו מלאות במתח ולחץ, אבל בסופו של דבר ארגנטינה שמה מאחוריה את אחת מההפתעות הגדולות ביותר בשלב הבתים".

"ואמוס ארגנטינה", המשיכו לחגוג בתקשורת המקומית, "עם הציפורניים, לב ומסי אחד העפלנו לרבע הגמר. ארגנטינה הצליחה להיחלץ ממצב לא נוח וסבלה בסיום, אבל למזלה היה לה את מסי המרהיב. בסופו של דבר זה היה משחק טוב של ארגנטינה, שכעת תצטרך להתמודד עם הולנד".

אגב, לרפאל ואן דר וארט, שמשמש כיום פרשן בטלוויזיה ההולנדית, הייתה ביקורת כלפי הפרעוש: "זה מסי? אני שיחקתי נגד ה-מסי, ותאמינו לי שבכיתי לאמא שלי. אז, אי אפשר היה לעצור אותו. כיום אפשר".