הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אי אפשר לקרוא לנו דור זהב אם לא זכינו בכלום"

טיבו קורטואה על הכישלון הבלגי וסקנדל חדר ההלבשה: "יש אנשים שרוצים תשומת לב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.22 - 20:48
באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

הדור הנוכחי של בלגיה נקרא דור הזהב ולא בכדי. שלל כוכבים שנוצצים בפרמייר ליג ובליגות בכירות נוספות עיטרו את מגוון העמדות בהרכב של מארק וילמוטס ובהמשך של רוברטו מרטינס, אבל נראה שהימים הגדולים שהגיעו לשיא עם ההגעה לחצי גמר מונדיאל 2018, מאחוריה. כעת, אחרי ההדחה בשלב הבתים, טיבו קורטואה התראיין בנוגע לעשור של השדים האדומים והכישלון בקטאר.

"הראינו מה אנחנו יכולים לעשות, בעיקר עם ההגעה לחצי גמר מונדיאל 2018, אבל אי אפשר לקרוא לנו דור זהב אם לא זכינו בכלום. זה כינוי ששמור למנצחים", הודה קורטואה. "יש לנו כמה כישרונות והוכחנו שאנחנו יכולים ללכת רחוק, אבל הכדורגל לא רק סובב על כישרון. בואו נראה מה יקרה בעתיד, נראה מי ישאר ומי לא".

שוער ריאל מדריד הוסיף: "אנחנו מאוכזבים, נתנו הכל, סוף סוף שיחקנו טוב במונדיאל הזה, אבל הכדורגל לא היה לטובתנו. הרגשנו שהיה חוסר מזל. קשה לשחק מול קרואטיה ואם צריך לנצח במשחק, אי אפשר שזה יהיה מולם. יש לנו יורו שצריך להתכונן אליו ואנחנו צריכים לשחק כמו שהיינו במשחק הזה ולא כמו בשניים הקודמים".

על ערב הפספוסים של רומולו לוקאקו אמר קורטואה: "רומולו תמיד מוכן, נותן את הכל והוא היה מאוד מאוכזב. הוא לא צריך להרגיש רע כי הוא עבד קשה מאוד כדי להיות כשיר, היה לו משחק טוב ולרוע המזל הכדור לא נכנס פנימה. זה קורה בכדורגל וצריך להתמודד עם זה".

ומה היה לו להגיד על הדיווחים על הסקנדל בחדר ההלבשה? "מבחוץ הכל נראה אמיתי. יש עיתונאים שרוצים תשומת לב ואז אנשים קופצים על מה שהם כותבים ומקבלים מידע לא נכון. חדר ההלבשה שלנו מאוחד, שום דבר לא קרה, התווכחנו על ההפסד למרוקו והיום הוכחנו שהגענו להילחם אחד עבור השני", טען דה בריינה.