הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מלחמת עולם: סרביה ושוייץ בקרב על השמינית

היסטוריית הבעיטות בדלי של הסרבים, מה כל אחת צריכה וההרכבים המשוערים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.22 - 16:47

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

<

בזמן שברזיל תיקח חלק במשחק לפרוטוקול בלבד במשחק שינעל את שלב הבתים מול קמרון, לסרביה ושוייץ מחכה מלחמת עולם על המקום בשמינית הגמר של המונדיאל. שתי היריבות יעלו מחר (שישי, 21:00) על כר הדשא ב-974 כשלכל אחת מהן סיכוי ממשי להעפיל לשלב הבא, אבל גם לשתיהן להיות מודחות כבר בבתים.

המצב של שוייץ, יש לציין, הוא הנוח ביותר כאשר גם שוויון מול סרביה יספיק לה כדי להבטיח את המקום בשמינית, זאת בהתחשב בכך שקמרון לא תנצח את ברזיל. הסרבים, לעומת זאת, להם היסטוריה ארוכה של בעיטות בדלי, זקוקים לניצחון על השוייצרים ובמקביל לקוות שקמרון תסיים בתיקו מאופס עם הברזילאים.

אז הזכרנו שלסרבים יש היסטוריה של בעיטות בדלי ואחת מהן קרתה בדיוק לפני ארבע שנים מול אותה שוייץ. במחזור הראשון ב-2018 הם ניצחו 0:1 את קוסטה ריקה וכבר הובילו מול השוייצרים במחזור השני כשניצחון היה מבטיח להם את המקום בשמינית, אבל גרניט ג'אקה ושרדאן שאקירי השלימו מהפך, הסרבים הפסידו גם לברזיל במחזור השלישי והודחו בבתים.

וכמובן שמדובר גם במפגש שהוא מעבר לכדורגל משום שבנבחרת שוייץ משחקים לא מעט שחקנים עם שורשים אלבנים וקוסוברים, כמו למשל ג'אקה ושאקירי. האחרון אף חגג בהתרסה עם תנועת הנשר האלבני כשכבש מול הסרבים ב-2018.

הרכבים משוערים
שוייץ: יאן זומר; סילבן וידמר, מנואל אקנג'י, ניקו אלבדי, ריקרדו רודריגס; רמו פרוילר, גרניט ג'אקה, שרדאן שאקירי, ג'יבריל סו, רובן ורגאס; בריל אמבולו.
קרואטיה: וניה מילינקוביץ' סאביץ'; ניקולה מילנקוביץ', מילוש וליקוביץ', סטרהינג'ה פבלוביץ'; אנדריאה זיבקוביץ', נמניה גודל, סשה לוקיץ', פיליפ קוסטיץ'; סרגיי מילינקוביץ' סאביץ', דושאן טאדיץ', אלכסנדר מיטרוביץ'.