הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פליק: לא מרגיש שום לחץ לקראת קוסטה ריקה

גרמניה מתכוננת למשחק המכריע, סאנה עשוי לפתוח. וגם: עתידו של המאמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.22 - 19:54

התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן

נבחרת גרמניה לא נמצאת איפה שהיא הייתה רוצה להיות לאחר שני משחקים בגביע העולם, עדיין ללא ניצחון ובמקום האחרון בבית ה'. עם זאת, אלופת העולם מ-2014 מגיעה למחזור הסיום של שלב הבתים במצב לא רע בכלל ועם סיכוי טוב להעפלה כאשר היא תפגוש מחר את קוסטה ריקה, כאשר היא יודעת שניצחון, בשילוב של איבוד נקודות של יפן מול ספרד יתן לה את הכרטיס לשלב הבא.

אם היפנים יפתיעו את הספרדים, הגרמנים יהיו חייבים לנצח בהפרש של שבעה שערים לפחות על מנת לעלות. מאמן הנבחרת האנזי פליק התייחס לכך: "אני חושב שזה יהיה מאוד לא מכבד מצידנו להגיד שאנחנו מצפים להבקיע שמונה שערים מול קוסטה ריקה. אנחנו רוצים לנצח, זו המטרה, וכמובן שנסתכל על המשחק המקביל, אבל קוסטה ריקה הוכיחה מול יפן שהם מסוגלים לעשות הגנה טובה לאחר התבוסה לספרד".

פליק טען כי למרות המצב, הוא לא לחוץ לקראת ההתמודדות: "אנחנו לא תלויים לגמרי בעצמנו אחרי שבמשחק הראשון לא הצלחנו לעשות מה שרצינו, אבל לחץ? כמובן שאנחנו רוצים להעפיל לשמינית הגמר אבל אני לא מרגיש שום לחץ, אפילו מיד לאחר ההפסד ליפן לא הרגשתי לחץ. אנחנו בדרך הנכונה, יש לי הרגשה שאנחנו הולכים ומשתפרים".

בכל הקשור להרכב, מי שעשוי לפתוח לאחר שהחמיץ את המשחק הראשון ועלה מהספסל במשחק השני הוא לירוי סאנה: "אני חושב שכולם יוכלו לשחק. לירוי היה בסדר גמור במשחק מול ספרד מבחינה פיזית, דיברנו עם הרופא והפיזיותרפיסט לגבי השילוב שלו. אני חושב שלהעלות אותו מהספסל הייתה ההחלטה הנכונה. כעת הוא גם יוכל לשחק מההתחלה, הוא אופציה כמו הרבה אחרים".

לגבי קאי האברץ, שלא שיחק במשחק מול ספרד, אמר פליק: "זה לא שהוא לא שיחק בגלל הופעה לא טובה, אלא בגלל שהוא היה חולה ולא רצינו לקחת סיכון". פליק גם התייחס גם לעתידו: "אני יכול לאשר שבלי קשר למה שיהיה מחר אני אמשיך להיות המאמן גם אחרי גביע העולם, לפחות מבחינתי. יש לי חוזה עד 2024 ואני מצפה ליורו 2024 אצלנו בבית".

הרכב משוער: מנואל נוייר; טילו קהרר, אנטוניו רודיגר, ניקלאס זולה, דויד ראום; ג'ושוע קימיך, לאון גורצקה (אילקאי גונדואן) ג'מאל מוסיאלה, לירוי סאנה (לאון גורצקה); ניקלאס פולקרוג (תומאס מולר), סרג' גנאברי