הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אוסטרליה צריכה להשקיע יותר כסף בכדורגל"

מאמן הסוקרוז, ארנולד, ניצל את מסיבת העיתונאים לפני דנמרק כדי להזהיר על העתיד: "רואים את הפערים מיפן וסעודיה גדלים". יולמן: "רוצה שנציג יכולת יוצאת דופן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.22 - 01:25
"צוברים פערים מהנבחרות באסיה". ארנולד (Getty)
"צוברים פערים מהנבחרות באסיה". ארנולד (Getty)

שתי נבחרות, כרטיס אחד. נבחרת אוסטרליה ונבחרת דנמרק ייפגשו הערב (רביעי, 17:00) לקרב ראש בראש על המקום השני של בית ד' - כשגם לתוניסיה תהיה את האפשרות לגנוב להן את המקום שמוביל לשמינית גמר מונדיאל 2022.המצב הוא כזה. מלבד מוליכת הבית צרפת, שכבר העפילה לשמינית הגמר ותפגוש במשחק המקביל את תוניסיה, אוסטרליה תלויה בעצמה כשהיא שנייה בבית עם שלוש נקודות. ניצחון יבטיח לה עלייה לשמינית גמר גביע העולם בפעם השנייה בלבד בתולדותיה מבין 6 הופעות במונדיאל - הפעם היחידה בה הסוקרוז הגיעו לשמינית הייתה במונדיאל 2006.

 גם תיקו עשוי לסדר לאוסטרליה מקום בשמינית הגמר, אלא אם תוניסיה תצליח להפתיע את צרפת ולנצח את אלופת העולם, ובכך תעבור את האוסטרלים באמצעות הפרש שערים. ניצחון של דנמרק יוכל לסדר לאדומים את הכרטיס לשמינית הגמר בפעם הרביעית בהיסטוריה. גם כאן, ניצחון של תוניסיה על צרפת יוכל לשנות את התמונה בהתאם להפרש השערים.

מאמן דנמרק קספר יולמן אמר לפני המשחק: "יש לאוסטרליה סגל מעולה. אני חושב שגם הם יודעים שזה משחק מסוכן מאוד. אני מצפה שנציג יכולת יוצאת דופן, כל השחקנים אמורים לעמוד לרשותנו (למעט תומאס דילייני שנפצע וסיים את הטורניר)".

בצד האוסטרלי, המאמן גרהאם ארנולד ניצל את מסיבת העיתונאים של נבחרתו כדי לצאת כנגד אי הקידום של הכדורגל בארצו: "אפשר לראות את ערב הסעודית ואת יפן ולהבין שאוסטרליה מסתכנת - היא מעמידה את ההעפלה העתידית למונדיאל בסיכון אם לא יהיה מימון ראוי". ברמה המקצועית, ארנולד יגיע בהרכב מלא למפגש המסקרן.

הרכבים משוערים

דנמרק: קספר שמייכל; יואקים אנדרסון, סיימון קר, אנדראס כריסטנסן, רסמוס כריסטנסן, יואקים מיילה; פייר אמיל הוייברג, כריסטיאן אריקסן, מיקל דמסגור; מרטין בריית'וויט, קספר דולברג (אנדראס קורנליוס)

אוסטרליה: מאט ריאן; נתנאל אטקינסון, הארי סוטר, קיי רוולס, עזיז בהיץ'; ג'קסון איירווין, ריילי מקגרי, ארון מוי; קרייג גודווין, מיץ' דיוק, מת'יו לקי.