הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"איימו על שחקני איראן במאסר ועינויים"

דיווח ב-CNN: הפרסים ומשפחותיהם תחת משטר פחד לפני ארה"ב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.22 - 20:52
Meng Dingbo/Xinhua via Getty Images
Meng Dingbo/Xinhua via Getty Images

משחק גדול, בכמה רבדים, מחכה לנו מחר (שלישי) בין ארצות הברית לאיראן. בצל המתיחות הבינלאומית בין המדינות, מדובר בקרב ישיר על העלייה לשמינית הגמר.

 • התעדכנו בזמן אמת על הניקוד שלכם: לחצו לפנטזי מונדיאל
 • 500 ש"ח בכל יום: חידון המונדיאל היומי
 • איפה אתם בטבלת הניחושים? לחצו לחמש חבר`ה
  • ערב המשחק איראן עם שלוש נקודות, תודות לניצחון על וויילס, בעוד ארצות הברית עם שתיים אחרי תוצאות תיקו מול אנגליה ואיראן. הפרש השערים של ארצות הברית הוא 2:2, בעוד האיראני הוא 6:4. הנבחרות נפגשו במונדיאל 1998, בו איראן ניצחה 1:2.

   המשחק מפגיש בין הסגל המוכשר של האמריקאים, כולל שמות כמו כריסטיאן פוליסיק וטימותי וואה, לבין איראן שמובלת ע"י מהדי טראמי. שתי הנבחרות רוצות לעלות לשמינית, ושתיהן יכולות לסיים במקום הראשון בבית כאשר אנגליה תלויה בעצמה במשחק המקביל.

   ארצות הברית: "ההתקפות של איראן יכולות להפתיע"
   האמריקאים רוצים לעלות לשמינית הגמר בפעם השלישית ברציפות בה הם משתתפים במונדיאלים, אחרי שעשו זאת ב-2006 ו-2010.

   הפעם ארצות הברית צריכה ניצחון, בשונה מהמשחק מול אנגליה. הנבחרת נראתה טוב מול וויילס בהתמודדות בה איבדה נקודות אחרי שער מאוחר של גארת' בייל, וכרגע המאמן גרג ברהטלר מתלבט בין יונוס מוסא ובין קלין אקוסטה. שאר הכוכבים, כמו פוליסיק, וואה וסרג'נט, צפויים לפתוח.

   קלינט דמפסי, קפטן הנבחרת לשעבר, אמר ש"ארצות הברית צריכה להיות אמיצה ולשחק בלי פחד מול האיראנים. הם לא פחות איכותיים ובמשחק עם כל כך הרבה לחץ האומץ הוא הדבר החשוב ביותר, אין סודות".

   לפני המשחק המדיה החברתית של ארצות הברית עוררה סערה כשפרסמה את טבלת הבית ומחקה את סמל הרפובליקה האיסלאמית מדגל איראן. המאמן ברהטלר טען כי לנבחרת עצמה לא היה חלק בכך.

   ברהטלר המשיך: "אנחנו חושבים על שחקני הנבחרת והאנשים באיראן, אבל מתרכזים במשחק עצמו". המאמן המשיך: "זה משחק נוקאאוט עבור שתי הנבחרות. לא פחות. אנחנו אוהבים את מה שאיראן עשו, צריך להזהר מהמתפרצות שלהם".

   הרכב משוער: מאט טרנר; אנטוני רובינסון, טים ריאם, ווקר צימרמן, סרג'יניו דסט; ווסטון מקני, טיילר אדאמס, יונוס מוסא (קלין אקוסטה), כריסטיאן פוליסיק; טים וואה, ג'וש סרג'נט.

   איראן: "נתרכז בכדורגל מול הנבחרת העקבית בבית"
   איראן, אחת הנבחרות הבולטות בכדורגל האסייאתי, מעולם לא עברה את השלב הראשון של המונדיאל והודחה בשלב הבתים ב-4 הטורנירים האחרונים. תיקו מול האמריקאים עשוי להספיק, כתלות במשחק של וויילס, בעוד ניצחון יבטיח להם מקום בשמינית. איראן מגיעה למשחק בצל מחאות החיג'אב במדינה.

   לכן בשני המשחקים האחרונים ההמנון משך עניין רב. במשחק הראשון השחקנים האיראנים סירבו לשיר אותו, בעוד במשחק השני הם שרו אותו בצד קריאות בוז ובכי של אוהדיהם ביציע.

   מאמן איראן, הפורטוגלי הוותיק קרלוס קיירוש, מנסה להתרכז בכדורגל: "זה משחק מיוחד מאוד בשבילנו, אנחנו רוצים לעלות. נעשה את המיטב מול הנבחרת העקבית ביותר בבית. ארה"ב יכולה להפחיד, אך נתרכז בכדורגל".

   במקביל, ב-CNN דיווחו כי משפחות השחקנים האיראנים מאוימות במאסר ועינויים אם השחקנים לא "יתנהגו יפה" לפני המשחק. מספר משקיפים משגיחים על השחקנים ועל נשים שצופות במשחקים, מה שנאסר עליהן במדינה עצמה.

   איראן אמנם הבקיעה שני שערים בתוספת הזמן ובעזרת מספר חילופים מול וויילס, אך לא צפויים להיות שינויים משמעותיים בהרכב. 3 מ-4 השערים של האיראנים בטורניר הגיעו אחרי הדקה ה-98.

   הרכב משוער: אלירזה בייראנוואנד; מורטזה פוראליגאנג'י, מאג'יד חוסייני, חוסיין כנעני; סאדג' מוהארמי, אחסן חג'סאפי, עלי קארימי, אחמד נורולאהי, מילאד מוחמדי; מהדי טארמי, כרים אנסאריפרד.