הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ברור שאחגוג בטירוף". הארגנטיני של מקסיקו במוקד

התגלה בריאליטי, הושווה לקרספו ויכול להדיח את מסי. הכירו את רוחליו פונס מורי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.22 - 11:51
(Getty)
(Getty)

מסיבות שונות ומשונות, שחקנים שלא מייצגים את הנבחרת שבה נולדו הופכת לדבר נפוץ יותר ויותר בכדורגל העולמי. רק השבוע, ראינו את בריל אמבולו במדי שווייץ שכבש נגד מולדתו קמרון ולא חגג, וגם הערב (שבת, 21:00) נקבל מפגש פיקנטי במיוחד, כאשר החלוץ הארגנטיני של נבחרת מקסיקו, רוחליו פונס מורי, יפגוש את ארגנטינה למשחק מכריע, והבטיח: "אם אבקיע, אחגוג בטירוף".

פונס מורי, שנולד במנדוסה, עבר בגיל 11 לטקסס שבארה"ב יחד משפחתו, ביניהם גם אחיו התאום, רמירו פונס מורי, שעשה קריירה מכובדת משלו קדנציות באברטון ובוויאריאל ו-26 הופעות בנבחר ארגנטינה. שניהם התגלו בתוכנית ריאליטי לגילוי כשרונות של ה-MLS, כאשר רוחליו זכה בה וחתם בדאלאס.

רוחליו, שזכה להשוואות להרנן קרספו, העביר את קריירת מועדונים בעיקר בריבר פלייט ובבנפיקה ליסבון, ומ-2015 הוא משחק במונטריי מהליגה המקסיקנית. הוא שיחק בנבחרות הצעירות של ארגנטינה, וב-2012 אף רשם הופעה ראשונה ואחרונה במדי הנבחרת הבוגרת של אלחנדו סאבל, נגד לא פחות מאשר ברזיל, במשחק ידידות שהסתיים בהפסד 2:1 של האלביסלסטה.

אלא שהחלוץ התקשה לתקוע יתד בנבחרת, ובתחילת 2019 הוא ביקש מפיפ"א לעבור לייצג את מקסיקו, דבר שהתאפשר בעקבות שינוי החוקים שנה לאחר מכן. ביוני 2021 הוא קיבל אזרחות מקסיקנית באופן רשמי, וחודש לאחר מכן כבר רשם את הופעת הבכורה שלו במשחק ידידות נגד ניגריה, ותוך ארבע דקות כבש את שער הבכורה שלו במשחק שהסתיים ב-0:4.

בסך הכל, יש לו 6 שערים ב-16 הופעות ב"אל טרי", כולן אגב אצל מאמן אחד - טאטה מרטינו, ארגנטינאי בעצמו, שהדריך את ליאו מסי בברצלונה ובאלביסלסטה. כעת, בגיל 31, דרכיהם של פונס מורי וארגנטינה מצטלבות, ובסיטואציה מסוימת, הוא אף יכול להדיח את מולדתו מהמונדיאל.

עם זאת, הוא לא נותן לסנטימנטים לסנוור אותו: "אם אני אכבוש, ברור שאחגוג בטירוף. זה יהיה חלום עבורי להבקיע במונדיאל, ויהיה נחמד מאוד לעשות את זה נגד ארגנטינה". האם החלום שנשבר לפונס מורי, ללבוש את מדי הנבחרת של מולדתו, יהפוך לסיוט של האלביסלסטה?