הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוראט יאקין: "מהנבחרות הטובות אי פעם של שווייץ"

שאקירי צפוי לפתוח בהרכב שווייץ מול קמרון, כך לפי מאמנו. גם זומר כשיר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.22 - 01:01
(FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)
(FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

המחזור הראשון בשלב הבתים של מונדיאל 2022 יינעל היום (חמישי) עם ארבעה משחקים, כשבראשון מביניהם שווייץ וקמרון ייפגשו באצטדיון אל ג'אנוב.

מאמן שווייץ, מוראט יאקין, נשמע נלהב במיוחד לקראת משחק הפתיחה שלו בטורניר: "יש לנו את אחת הנבחרות הטובות ביותר של שווייץ אי פעם. יש לנו את גרניט ג'אקה, שמנהיג בארסנל ופרמיירליג. ואחרים הם גם עמודי התווך של קבוצות גדולות. אנחנו בהחלט צעירים מלפני ארבע שנים, ונראה אם ​​נהיה גם רעבים יותר".

חדשות טובות מאוד גם הגיעו מכיוון המאמן, שאישר כי שרדאן שאקירי יפתח מול קמרון חרף העובדה שלא שיחק באופן סדיר מאז הסתיימה עונת ה-MLS בתחילת אוקטובר. יאן זומר, שוער הנבחרת, יהיה כשיר לאחר שהתגבר על פציעה בקרסול.

שווייץ הגיעה לטורניר אחרי שלא הפסידה באף משחק במוקדמות, ועלתה מהבתים במונדיאל בארבע מחמש ההופעות באחרונות שלה, וגרניט ג'אקה נשמע רגוע: "היה לי לחץ גדול יותר בקריירה שלי. גם אני רוצה ליהנות מהטורניר הזה".

על בריל אמבולו שנולד בקמרון, ובה יש לו עדיין משפחה, אמר ג'אקה: "זה דבר מאוד מיוחד עבורו. בריל הוא ילד נהדר ויש לו הרבה כבוד לקמרון, אבל הוא משחק עבור שווייץ. נשמח אם הוא יבקיע".

בצד השני, קמרון היא הנבחרת האפריקאית שעלתה הכי הרבה למונדיאל אי פעם, והמאמן ריגובר סונג, הבהיר: "אנחנו מוכנים, ורק מחכים לשריקת הפתיחה כדי להראות למה אנחנו מסוגלים. אנחנו רוצים להמשיך בתהליך שהתחלנו מזמן, הדרגים לא רלוונטיים, המשחק מנוצח במגרש. אנחנו מכבדים את היריבים שלנו, אבל גם אנחנו לא טירונים ויודעים מה מצפה לנו ולאן אנחנו הולכים. נעשה הכל כדי להשיג את שלוש הנקודות ואין לנו ספק שאנחנו יכולים לעשות את זה".