הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאבק ענקים: אליסון מקבל את הבכורה בברזיל

ב'אתלטיק' ניתחו את הסיבות בגינן שוער ליברפול מועדף בשער של הסלסאו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.22 - 11:09

נבחרת ברזיל, לדעת רבים המועמדת הבכירה ביותר לזכות במונדיאל, רוצה להחזיר את הגביע העולמי הביתה אחרי 20 שנה. כדי לעשות את זה, היא תצטרך בוודאי את השוער שלה בכושר שיא. לשמחתו של צ'יצ'ה, הוא יכול לבחור בין שניים מהטובים בעולם בתפקידם.

מצד אחד, אדרסון ממנצ'סטר סיטי, מצד שני אליסון בליברפול. שני הברזילאים הפכו בשנים האחרונות לשוערים הטובים ביותר בפרמיירליג, היו חלק ממאבק הכוחות בין פפ גווארדיולה ליורגן קלופ, והיו חלק חשוב במירוצי האליפות האדירים בין הקבוצות.

העונה, אחרי 14 מחזורים באנגליה, אדרסון הוציא 14 כדורים מהרשת, בעוד אליסון ספג 17. לפי כל מה שידוע, שוערה של ליברפול יהיה השוער הראשון של ברזיל במונדיאל הזה, וב'אתלטיק' ניסו לנתח מה גורם לו לקבל את העדיפות בשער.

היתרון הגדול של אדרסון הוא במשחק הרגל שלו, וביציאה לכדורי גובה. "שולט בכדור ונשאר רגוע באיזורים הכי לחוצים, עם יכולת מסירה של שחקן קישור. היכולת הזאת הופכת אותו לאיש הכי חשוב במערך של סיטי", נכתב בכתבה.

גווארדיולה אמר עליו בחודש מאי האחרון: "אנחנו לא יכולים לבקש שוער טוב יותר ממנו. הוא מתאים בצורה מושלמת לשיטה שלנו, וההשפעה שלו היא אדירה. הרוגע שלו והיכולת שלו להתמודד עם רגעים טובים ופחות טובים, היא יוצאת דופן".

אז עם מחמאות כאלה, איך יכול להיות שאדרסון יהיה רק שוער המשנה? על פי ה'אתלטיק', התשובה פשוטה. "שוערה של ליברפול הוא השוער השלם יותר בין השניים, ומשלב בצורה הטובה ביותר בין הדרישות המודרניות לדרישות המסורתיות משחקן בתפקידו. למרות כל השינויים בשנים האחרונות, העבודה העיקרית של השוער היא למנוע מהכדור להיכנס לרשת. פה, אליסון טוב יותר".

אליסון, בניתוח הטקטי של ה'אתלטיק', טוב יותר מאדרסון בפרמטר של שחרור הכדור עם היד, עם כח יוצא דופן בזרועות שלו שמאפשר לו להוציא שחקנים למתפרצות. אוהדי ליברפול בוודאי זוכרים את השער של מוחמד סלאח נגד מנצ'סטר יונייטד בעונת האליפות, שהגיע משחרור כדור של השוער.

הוא מקבל מחמאות גם על אינטלגנציית משחק יוצאת דופן ויכולת לחזות מהלכים מראש במגרש. היתרון הגדול של אליסון כאמור, על פי הכתבה, הוא בעצירות הכדור שלו וביציאות אחד על אחד. "הוא יודע לצפות מראש לאן שחקן יבעט, הוא מגיב בצורה מהירה, ועבודת הרגליים שלו היא מהטובות בעולם. ביציאות אחד על אחד, הוא גם אגרסיבי וגם מחושב. הוא תמיד יהיה מהלך אחד או שניים לפני שחקן ההתקפה".

לסיכום, היתרון המשמעותי ביותר אולי של אליסון, הוא במשחקים הגדולים. "הוא שוער ששינה את מסלול העונה של ליברפול יותר מפעם אחת מאז שהצטרף למועדון. זה תמיד מרגיש שהוא מוציא מעצמו יותר ברגעים המשמעותיים. העצירה שלו נגד ארקדיוש מיליק ב-2018 מנעה מהמייטי רדס הדחה בשלב הבתים, בעונה שנגמרה בזכייה בליגת האלופות, ואי אפשר לשכוח את השער שלו בדקה ה-95 נגד ווסט ברומיץ' שהשאיר את ליברפול בתמונת העלייה לליגת האלופות. אם לברזיל יש תקוות אמיתיות לזכות, היא חייבת שוער שיופיע למשחקים הגדולים, ואין במה גדולה יותר מהמונדיאל".