הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אדן הזאר יפתח בבלגיה, קנדה קיבלה בשורה נפלאה

רביעי: הצ'אנס האחרון של דור הזהב. אלפונסו דייויס ערך אימון מלא בצד השני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.22 - 19:14
(GETTY)
(GETTY)

ההזדמנות האחרונה של דור הזהב. בלגיה תפתח מחר (רביעי, 21:00) את קמפיין המונדיאל שלה כשתפגוש את קנדה. ה"שדים האדומים" יודעים כי כל תוצאה מלבד ניצחון תהיה אכזבה גדולה.

כשהיא ללא רומלו לוקאקו הפצוע, מי שצפוי לפתוח בחוד הבלגי הוא מיצ'י באטשואי, כשלצידו יעלה לא אחר מאשר אדן הזאר. "הוא הקפטן שלנו. עברה עליו תקופה קשה, אבל עם בלגיה זה אחרת מאשר עם ריאל מדריד", אמר מאמן הנבחרת רוברטו מרטינס והוסיף: "אני יכול לאשר שהוא יפתח במשחק".

המאמן התייחס גם למצבו של רומלו לוקאקו: "25 שחקנים כשירים. הוא (לוקאקו) לא ישחק נגד קנדה, אבל אנחנו מרוצים מההתקדמות שלו. אין לנו ציר זמן מדויק באשר להחלמתו, אולי יש סיכוי שהוא יהיה כשיר למשחק השני נגד מרוקו (27.11)".

אך לא רק הזאר ובטשואי במוקד, כי מי שיאייש לצידם את החלק הקדמי הוא קווין דה בריינה, כשיורי טילמאנס ואקסל ויטסל יסייעו לו במרכז השדה. שם מעניין נוסף שיפתח הוא זנו דבאסט, הכישרון הצעיר של אנדרלכט בן ה-19.

בצד השני, קנדה קיבלה בשורה אדירה מבחינתה. אלפונסו דייויס, כוכבה הבלתי מעורער של הנבחרת שהיה בספק גדול להתמודדות, התאושש מהפציעה שלו וצפוי לפתוח ב-11. מאמנו ג'ון הרדמן אישר: "הוא מוכן לשחק, כל הסגל כשיר".

ההרכב המשוער של בלגיה: טיבו קורטואה, זנו דבאסט, טובי אלדרווירלד, יאן ורטונגן; טימותי קסטאן, יורי טילמאנס, אקסל ויטסל, יאניק קראסקו; קווין דה בריינה, אדן הזאר ומיצ'י באטשואי