הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשם האב: הכירו את טימותי וואה המבטיח

בנו של ג'ורג', אגדת העבר ונשיא ליבריה, הבקיע את שער הבכורה עבור ארה"ב מול וויילס במונדיאל

רועי ויינברג
רועי ויינברג  21.11.22 - 21:48
JEWEL SAMAD/AFP via Getty Images
JEWEL SAMAD/AFP via Getty Images

(התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן).

בשם האב? טימותי וואה הבקיע היום (שני) שער בכורה בהופעת הבכורה שלו במונדיאל, כשהעלה את ארצות הברית ליתרון מוקדם מול וויילס, שלבסוף לא הספיק עבור האמריקאים בדרך ל-1:1 דרמטי.

צפו בתקציר:

 • לחצו לפנטזי מונדיאל
 • לחצו ל-5 חבר'ה - משחק הניחושים של המונדיאל
 • לחצו לחידון המונדיאל ואולי תזכו ב-500 ש"ח
 • אם השם נשמע לכם מוכר, זה כמובן לא מקרי. טימותי וואה הוא בנו של ג'ורג' וואה, אולי הכדורגלן האפריקאי הגדול בכל הזמנים, חתן כדור הזהב ונשיא ליבריה. ג'ורג' וואה, ששיחק במילאן, פ.ס.ז' וצ'לסי, מעולם לא עלה עם ליבריה למונדיאל.

  בנו נולד בברוקלין וזכה באזרחות אמריקאית. הוא הגיע בגיל 14 למחלקת הנוער של פריז סן ז'רמן ואף רשם חמש הופעות בקבוצה, אך עבר לליל עמה זכה באליפות צרפת ב-2020/21.

  וואה עצמו גדל בארצות הברית ולא בליבריה, מה שהוביל לכך שהוא בחר לזכות באזרחות במדינה אחרת. הוא אף טען מספר פעמים כי הוא מתקשה לצאת מצילו של אביו.

  וואה עצמו טען שאמו השפיעה עליו יותר ככדורגלן מאביו, בהתחשב בעומס הרב על אביו כשחקן וכפוליטיקאי. הוא הבקיע את שערו הרביעי בלבד במדים הלאומיים, והשני במשחק רשמי.

  החלוץ הצעיר עולה מהספסל של ליל, אך הבקיע שלושה שערים בעונת האליפות והספיק לבשל שלושה שערים העונה. הוא טרם כבש העונה בליגה והצטרף לרשימת הכובשים המכובדת של ארצות הברית במונדיאל, הראשון שהבקיע מאז ג'וליאן גרין והראשון שנולד במאה ה-21 והבקיע לנבחרת הפסים והכוכבים.

  וואה נחשב לפוטנציאל גדול, בעיקר בסיומת מול השער ובכדורים ארוכים. העונה הוא אמנם בישל ולא כבש בליגה הצרפתית, אך ברוב משחקיו מהספסל תרם שערים לקבוצה שכאמור זכתה גם באליפות.

  וואה חלק מנבחרת ארצות הברית שתארח את המונדיאל ב-2026, ובגילו הצעיר צפוי להיות מרכזי גם בה. וואה הודה כי "מדובר בחימום" עבור ארצות הברית, והוא ינסה לשחק במונדיאל.