הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאמן איראן: "רוצים להרוג את שחקניי"

צפו בתקציר: "לא יודעים כמה סיכנו עצמם". ברשת בטוחים: "תנו להם מקלט מדיני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.22 - 18:45

(התקציר באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2022. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם בעמוד המונדיאל של כאן)

יש הרבה דרכים לפתוח את ההופעה במונדיאל, אך ככל הנראה אין הרבה דרכים גרועות יותר. נבחרת איראן עלתה היום (שני) למשחקה הראשון בבית ב' והובסה 6:2 מול איראן, משחק בו היו בפיגור 4:0 בדקה ה-62.

צפו בתקציר:

 • לחצו לפנטזי מונדיאל
 • לחצו ל-5 חבר'ה - משחק הניחושים של המונדיאל
 • לחצו לחידון המונדיאל ואולי תזכו ב-500 ש"ח
 • זוהי התבוסה הגדולה ביותר של איראן במונדיאל, השישי בו משתתפת הנבחרת. הבחורים של קרלוס קיירוש הגיעו למשחק אחרי מחאות החיג'אב כנגד משמרות המהפכה ששולטות במדינה, ושחקניו אף לא שרו את ההמנון במחאה.

  המאמן קיירוש חשף חלק ממה שעבר על שחקניו: "אתם לא יודעים מה הם עברו רק כי הם רצו לבטא את עצמם. רוצים לרצוח אותם אחרי כל דבר שהם עושים או אומרים, תנו להם לשחק בשביל האנשים של איראן".

  "כל האיראנים יכולים להגיע למגרש ואנחנו תומכים בכולם, אבל לא מקבלים את הדעות של מי שלא איתנו. כולם מודעים להשלכות, האוהדים שלא תומכים בנו צריכים להשאר בבית. השחקנים שלי בני אדם".

  חלק מהאוהדים שהגיעו לקטאר מחאו כפיים לזכרה של מהסה אמיני בדקה ה-22. אמיני, בת 22 במותה, נהרגה בידי משמרות המהפכה במה שהחל את מחאת החיג'אב. חלק מתומכי המשטר שהגיעו לאצטדיון אף טענו כי האיראנים "לא מייצגים את המדינה, אלא רק את עצמם".

  השחקנים זכו למחמאות לאחר ששילבו ידיים ועמדו במעגל כאשר הם עם סרטים שחורים, במחאה על קטלניותן של משמרות המהפכה.

  "הם אגדות. יש מדינות שפחדו מכרטיס צהוב, האיראנים סיכנו את החיים שלהם במסר משמעותי בהמנון. אני מעריץ אותם", כתב העיתונאי אנטונלו גוררה. "הם סיכנו את חייהם, כל המדינות החופשיות חייבות לתת לשחקנים מקלט", אמר אלחנדרו פרגוסי.