הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כוכב על המסך: סלאח יפרשן את המונדיאל

גם מוריניו ומחרז יעבדו עבור הרשת הקטארית. וגם: גארי נוויל מגיב לביקורת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.22 - 18:46

31 ימים נותרו לשריקת הפתיחה: בעוד קצת יותר מחודש, ייפתחו בשעה טובה משחקי הגביע העולמי בקטאר. ולצד כל הכוכבים על הדשא, גם רשתות הטלוויזיה מחפשות להתחמש בכוכבים משלהם - דמויות פופולריות בקרב הקהל, שחקני כדורגל מובילים (בדרך כלל בעבר) שיתווכו על המסך את המשחקים. שני שמות מעניינים שיתווספו לרשימת הפרשנים הם כוכבי הפרמייר ליג - מוחמד סלאח וריאד מחרז, שיישבו באולפן של רשת "Bein Sports" הקטארית.

כזכור, סלאח ומחרז לא ישתתפו במונדיאל כשחקנים - מאחר ונבחרותיהם, מצרים ואלג'יריה הודחו בשלב הפלייאוף של המוקדמות מאפריקה (ע"י סנגל וקמרון, בהתאמה). את הזמן שיתפנה, הם יעבירו במסגרת שידורי המונדיאל של רשת הלוויינים - שממוקמת בקטאר, אך משדרת לכל העולם.

סלאח ומחרז יצטרפו לשני מאמנים - ז'וזה מוריניו וארסן ונגר, וגם גארי נוויל, אחד הפרשנים המובילים באנגליה, שספג לא מעט ביקורת על ההחלטה להשתתף בשידורי הרשת, שנמצאת בבעלות של קטאר כמדינה. נוויל בחר להגיב: "הרבה ארגוני זכויות אדם רדפו אחרי קטאר בשנים האחרונות בגלל המונדיאל, גם בסעודיה יש הפרות של זכויות אדם, והם בעלים של ניוקאסל".

"או שאנחנו מחליטים לשתף פעולה עם המדינות הללו, כדי לנסות ולהשפיע דרך הכדורגל, או שאנחנו פשוט לא ניתן להם להשתתף בתחרויות ספורט, ולא ניתן להם להתחרות נגדנו רק בגלל שהם לא מספיק פרוגרסיביים עבורנו. זו המציאות שלי. ואין אף אחד שבעד זכויות נשים, או זכויות עובדים, או גיוון יותר ממני, אני יכול להבטיח. אבל אני יכול לדבר בעד זה כשאני מפרשן את המונדיאל, ואם יקרו דברים כאלה סביב המשחקים, אני לא אשתוק".